Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija +9,8 grādi jeb 2,9 grādi virs normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati, ziņo LETA.

Tādējādi 2020.gada oktobris kļuva par otro siltāko meteoroloģisko novērojumu vēsturē, ierindojoties aiz 1967.gada, kad rudens vidus mēnesis bija vēl par vienu grāda desmitdaļu siltāks. Iepriekš otrajā vietā siltāko oktobru sarakstā bija 2006.gads, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra sasniedza +9,5 grādus.

Šā gada oktobra vidējās gaisa temperatūras novirze no normas bija no 2,2 grādiem Pāvilostā līdz 3,7 grādiem Daugavpilī. Mēneša maksimālā gaisa temperatūra bija +22,4 grādi 4.oktobrī Rucavā, bet minimālā gaisa temperatūra bija -1,6 grādi 17.oktobrī Pāvilostā.

Oktobra pirmā dekāde bija pat 4,3 grādus siltāka par normu, tajā tika pārspēti 13 diennakts maksimālās gaisa temperatūras rekordi.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā oktobrī bija 73 milimetri - atbilstošs normai. Visvairāk nokrišņu - 114,5 milimetri - bija Siguldā, savukārt vismazāk lija Stendē, kur reģistrēti 41,8 milimetri nokrišņu.

Vidēji Latvijā oktobrī bija 14,6 diennaktis ar nokrišņu daudzumu vismaz viens milimetrs. Visvairāk šādu diennakšu - 19 - bija Liepājā un Rucavā, bet vismazāk - desmit - to bija Kolkā.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums Latvijā oktobrī bija 87% - no 83% Rīgā un Ventspilī līdz 91% Alūksnē.

Visstiprākās vēja brāzmas - 25 metri sekundē - tika novērotas 19.oktobrī Ventspilī.

Jau ziņots, ka rudens pirmais mēnesis bija trešais siltākais septembris Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.