Šīs nedēļas nogalē, divu dienu garumā 6. un 7.oktobrī, Rožu laukumā norisināsies Latvijas amatnieku un mājražotāju rudens ražas tirgus. Rudens mums visiem ir dāvājis bagātas dārzeņu, augļu, ogu, labības un sēņu ražas, tādēļ dubulti liels prieks rosīties tirdziņā, pirkt un pārdot, portālu informēja biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Rudenī amatnieku un mājražotāju tirgus jau kļuvis liepajniekiem par tradīciju, kur satikties, iepazīt mājražotāju jaunos, kvalitatīvos produktus, ieraudzīt amata meistaru dizaina darinājumus, kā arī gluži vienkārši izbaudīt atmosfēru un rudenīgo noskaņu. Tirdziņi tiek rīkoti visā Latvijā ar mērķi Latvijas patērētāju iepazīstināt ar mūsdienīgiem Latvijā ražotiem izstrādājumiem un parādīt to, ka Latvijas amatnieku dizains var būt konkurētspējīgs, stilīgs un ērti lietojams, bet mājražotāju sagatavotie produkti no rudens dārzu veltēm ir gardi un noder kā dabas vitamīni visai ziemai.

Šonedēļ Rožu laukumā būs iespēja iegādāties īstu lauku maize, arī veģetāro banānu maizi, zaķaušus un plātsmaizes, gardus gaļas kūpinājumus, medniekdesiņas un kūpinātas zivis no Limbažu puses, delikateses no paipalu oliņām, Skrīveros pašu ražotus svaigos sierus no aitas un govs piena, un daudz citu gardumu. Pirmo reizi tirdziņā būs iespēja iegādāties 26 veidu asās čilli mērces ar Latvijas garšu, būs arī veselīgās cidoniju sukādes, irbenāju sula un dažādi mājas vīni.

Arī mūsdienīgas amatnieku dizaina preces: apģērbus, rotas, keramikas un koka izstrādājumus, kā arī rudens un ziemas sezonai noderīgos vilnas, arī gaisīgās kazlēnu vilnas adījumus un ādas izstrādājumus. Katra darinātā lieta ir individuāla un nopērkama tikai vienā eksemplārā. Amatnieku darinājumi būs piemēroti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tirdziņā varēs iegādāties tuneļšalles, daudz dažādas cepures un adītus tērpus no Kuldīgas un Jelgavas novadiem, vilnas mēteļus un šalles no Valmieras novada, arī etnogrāfiskas un stilīgas sudraba rotas no Liepājas un Ventspils. Tāpat būs iespējams atrast dabīgās ādas izstrādājumus, dažādas mīļlietiņas bērniem, lacītes un rotaļlietas, izšūtus dvielīšus ar personificētiem uzrakstiem no Ropažiem, kā arī daudz ko citu.

Kā jau rudens tirdziņos ierasts, varēsiet nopirkt arī augļu un ogulāju stādus no z/s "Liepas", kā arī ziemciešu stādus, ko piedāvās SIA "Meristēmas". Tirdziņš būs īstā vieta jūsu ģimenei, kur, iestājoties aukstākam laikam, atrast un iegādāties visu vajadzīgo! Tirgus darba laiki piektdienā, 6.oktobrī, no pulksten 10 līdz 18 un sestdienā, 7.oktobrī, no pulksten 10 līdz 16. Visi laipni aicināti!