Biedrība "Radi Vidi Pats" 26.martā organizē divus pasākumus, lai aktualizētu Tosmares ezera stāvokli, reaģējot uz iedzīvotāju izrādīto interesi un bažām par ezera nākotni. Paredzēts sarunu vakars, kas notiks Tosmarē, un pēc tā – velobrauciens "Meklējot Tosmares ezeru", informē projekta "Radi Liepāju pats" sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze More.

Tosmares ezers ir ezers Liepājas pilsētas ziemeļu daļā, kuram grūti piekļūt. Tas ir aizaugošs un kopš 1999.gada Tosmares ezers noteikts kā dabas liegums, jo šeit konstatētas ap 20 retu, apdraudētu augu sugu. Pēdējā laikā no vairākiem liepājniekiem dzirdētas bažas par Tosmares ezera turpmāko likteni un stāvokli un to, kā to varētu uzlabot.

26. martā pulksten 14 no Juliannas pagalma notiks organizēts velobrauciens uz Tosmari, kur pulksten 15 sāksies  saruna ar vietējiem iedzīvotājiem. Tikšanās uz sarunu vakaru notiks īsi pirms pulksten 15 laukumiņā pretī veikalam "Labais", savukārt pati saruna – Pāvilostas ielā, turpat netālajā iekšpagalmā.

Pēc sarunas pulksten 16.30 turpināsies velobrauciens, lai dotos paša ezera meklējumos. Velobraucienam var pievienoties gan no paša sākuma pulksten 14: un piedalīties arī sarunā vai pulksten 16.30 Tosmarē. Uz pasākumu  dalībnieki tiek aicināti ņemt līdzi siltas, mitrumizturīgas drēbes, kā arī tādus apavus, ar kuriem var piekļūt mitrām vietām ezera tuvumā. Noderēs arī siltas tējas termosos un uzkodas, jo kopumā pasākums ilgs vairākas stundas.

Pasākums norisinās projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros. Projektu "Radi Liepāju pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Pasākumu organizē biedrība "Radi Vidi Pats", kurai šogad apritēs 17 gadi un kuras mērķis ir veicināt Latvijas sabiedrības ilgtspējīgu attīstību, kultūras un vides izglītību caur jauniešu un pieaugušo mūžizglītošanu un līdzdalību sociālajos procesos.