Piektdien, 27.janvārī, pulksten 16 Zaļās Birzs bibliotēkā, Talsu ielā 39, Liepājā notiks pirmie "Birstošā apmetuma lasījumi", kuru mērķis ir pievērst iedzīvotāju uzmanību Zaļās Birzs bibliotēkas ēkas tehniskā stāvokļa uzlabošanas iespējām.

Liepājnieki tika aicināti iesūtīt savus tekstveides darbus lasījumiem līdz 21.janvārim. 27.janvārī kopā ar lasījumiem notiks arī lasītāju stūrīša atklāšana bibliotēkā, kas būs viens neliels solis pretī telpu uzlabošanai un pilnveidošanai. Šobrīd bibliotēka saskaras ar apgaismojuma problēmām un vietām birstošu apmetumu. Ar lasītāju un klausītāju palīdzību kampaņas veidotāji cer pievērst uzmanību šīm bibliotēkas tehniskajām nepilnībām.

Pasākums "Birstošā apmetuma lasījumi" izaudzis no tikšanās un radošās darbnīcas ar mākslinieci Kristu Burāni, kas norisinājās pērnā gada jūlijā. Pēc darbnīcas vairāki dalībnieki turpināja domāt par mākslas kampaņām, kurās iesaistīt līdzcilvēkus, un tieši šādu domu procesā tapa arī "Birstošā apmetuma lasījumi". Mākslas darbnīca ar Kristu Burāni, kā arī lasītāju stūrīša atklāšana notiek projekta "Radi Liepāju pats" ietvaros, kuru īsteno biedrība "Radi Vidi Pats".

Projektu "Radi Liepāju pats" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".

Pasākums var tikt fotografēts un filmēts un iegūtie materiāli var tikt izmantoti "Aktīvo iedzīvotāju fonda" un "Radi Vidi Pats" komunikācijā.