Lai spētu operatīvi reaģēt un nepieciešamības gadījumā drošības apsvērumu dēļ noorganizētu papildu autobusus piepildītākajiem reisiem, valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā Liepājā tiks slēgts 1. un 1A autobusu maršruts.

Jaunākie pasažieru skaitīšanas dati liecina, ka 1. maršruta autobusu reisus izmanto ļoti maz pasažieru, galvenokārt reisos tikai 3 līdz 7 pasažieri. Ņemot vērā, ka šim maršrutam ir pieejamas alternatīvas, pieņemts lēmums maršrutu no 2. aprīļa slēgt un vajadzības gadījumā novirzīt autobusus citos maršrutos, kur piepildījumu drošības apsvērumu dēļ būs būtiski samazināt.

Pasažieriem, kuri līdz šim izmantoja 1.maršruta reisus, ir iespēja izmantot 3., 4. un 6. maršruta autobusus (braucot no Ezerkrasta mikrorajona) un 3., 4. maršruta autobusus (braucot no Karostas līdz centram). Kopumā 1.maršrutā tiek veikts 22 reiss dienā, kas ir tikai 4% no visiem lielo autobusu reisiem.

Lai pēc iespējas veiksmīgāk izplānotu savu pārvietošanās maršrutu un ceļā pavadīto laiku, pasažieri aicināti izmantot maršrutu plānotāju vietnēs GoogleMaps vai www.lst.lv.

Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" jau līdz šim monitorēja pasažieru piepildījumu reisos, bet turpmākajās dienās darīs to pastiprināti, lai nepieciešamības gadījumā pieņemtu lēmumu par papildu reisu organizēšanu. Atgādinām, ka no 30. marta trīs papildu autobusu reisi jau tiek izpildīti 6A maršrutā. 

Lai vērtētu sabiedriskā transportā piepildījumu, aicināti iesaistīties arī pasažieri, sūtot informāciju WhatsApp (t. 20222002) ar pārpildītajiem reisiem (maršruts, laiks, virziens).

Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtas stāvokli ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, un, lai pēc iespējas mazinātu iedzīvotāju pulcēšanos un kontaktēšanos, aicinām pasažierus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu. Ja tomēr sabiedriskā transporta izmantošana nav atliekama, pasažieri aicināti ļoti rūpīgi vērtēt transportlīdzekļa piepildījumu un nekāpt transportlīdzekļos, kuros nav iespējams ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, bet sagaidīt nākamo reisu vai jau laikus, zinot situāciju, izvēlēties reisu iepriekš.

Lai nepakļautu citas personas inficēšanās riskam ar slimību Covid-19, atgādinām, ka personām, kuras ieradušās no ārvalstīm, ir liegts pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Atbilstoši valdības lēmumam no 1. aprīļa personām, kuras ir atgriezušās no ārvalstīm, ir jāsamazina tiešs kontakts ar citiem cilvēkiem, tostarp noteikts aizliegums pārvietoties sabiedriskajā transportā, uzņemt viesus, doties privātās vizītēs u.c.

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".