Jau šajā nedēļas nogalē, 28.un 29.jūlijā, no pulksten 10 līdz 18 Liepājā Rožu laukumā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus saimniecēm noderīgus mājražotāju izstrādājumus un amatu meistaru darinājumus no visiem Latvijas novadiem, portālu informēja Madara Lubāne, biedrības “Etno Liepāja” vadītāja.


Tautas ticējumi vēsta, ka tieši Annas dienā raudzīja pirmos kartupeļus un burkānus, kā arī kāva pirmo aunu. Tieši no Annas dienas varēja ēst jaunos kartupeļus un Annas diena bija iecienīta diena precībām, jo galdā varēja celt pirmo ražu un ēst jauno rudzu maizi. Tādēļ divu dienu garumā Latvijas izcilākie mājražotāji tirgosies ar savas jaunās ražas produktiem. Piedāvājumā būs svaigie mājas sieri no ekoloģiska piena, smeķīgi kūpinātas gaļas un desiņas, garšvielas, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, kaņepju produkti, augļu sukādes un atspirdzinošas no sezonas ogām un aprikozēm gatavotas pašmāju limonādes un vīni. Šajā reizē varēsiet nogaršot īstu kaņepju sviestu, smēriņu un kaņepju konfektes. Varēsiet pagaršot arī pašceptu maizi, sklandaraušus un plātsmaizes. Tiks piedāvāti arī degvīna uzlējumi, kas gatavoti no visdažādākajām dabīgām ogām. PIrmo reizi tirdziņā tiks tirgots “Kviešu Schnaps”, kas ir graudu destilāts, kurš tiek gatavots, izmantojot tradicionālo senlatviešu Kandžas gatavošanas recepti. Ražošanas procesā izmanto visaugstākās kvalitātes kviešu graudus.


Publicitātes foto.


Savukārt, pie amatniekiem varēs iegādāties smalkus izšuvumus, lavandu produktus, lavandu maisiņus un ziepes. Būs daudz apdrukātu lina apģērbu, tāpat arī adījumi, etnogrāfiskas sudraba rotas, ādas izstrādājumi. Varēsiet izvēlēties trikotāžas cepures, tekstila dizaina apģērbus, ādas somas un jostas, pašdarināti mājas gariņi, adīti zābaciņi un knupīšu turētāji bēbīšiem, dabīgā kosmētika no dzintara, kazas piena ziepes, zīda rotaslietas, koka rotaļlietas, kā arī lielāki meistardarbi – melnā keramika, moderni adījumi, spēka zīmju rotas no bronzas, dzintara un vērtīgiem akmeņiem, ēteriskas eļļas un vannas sāls. Pirmoreiz tirdziņā jaunums: varēs nopirkt arī dažādas vinila plates.


Annas dienas tirdziņā katram liepājniekam un pilsētas viesim būs iespējams izbaudīt latviešu tradicionālos etnogrāfiskajā stilā un ar rokām un sirds siltumu induviduāli pagatavotus izstrādājumus un meistardarbus.  


Visi laipni aicināti Rožu laukumā!