Šajā nedēļas nogalē sagaidīsim tradicionālos Jūras svētkus. Piektdien, 12. jūlijā visas dienas garumā no pulksten 10 līdz 18 Rožu laukumā rosīsies ne tikai tirgotāji no Latvijas novadiem, bet arī no Lietuvas. Sabrauks amatnieki un mājražotāji, kas uz Liepāju atvedīs pašdarinātus ekoloģiskus un gardus produktus. Latvijas amatnieki un dizaineri piedāvās dažādus apģērbus un mākslas priekšmetus, kas ikdienā liepājniekiem veikalos nav nopērkami, informēja biedrības "Etno Liepāja" vadītāja Madara Lubāne.

Rožu laukumā Jūras svētkos būs iespēja iegādāties reti nopērkamus produktus: kūpinātus lucīšus, butes, karpas un lašus no Ragaciema un no Lapmežciema. Varēsiet nogaršot pašu ražotu ekoloģisku saldējumu no aitas piena, Rudzupuķu maize no Smiltenes, pašu audzētu kaņepju produktus, arī šokolādi, būs arī "Aizputes Muižas alus" un pašceptas apgleznotas piparkūkas no Saldus novada, daudz dažādu smalkmaizīšu un plātsmaizes, gatavotas Jelgavas novadā, būs Latvijā grauzdēta kafija no Meksikas. Amatnieki un tirgotāji būs sarūpējuši dažādus gardumus un acis priecējošus labumus. Galdā tiks celti ekoloģiski mājas sieri, kūpināta gaļa, garšvielu maisījumi, smiltsērkšķu un biškopības produkcija, sēklu un riekstu maisījumi, Latvijas dārzos audzētu ogu un augļu sukādes un atspirdzinoši pašmāju vīni.

Savukārt pie amatu meistariem šoreiz ļoti plašā izvēlē būs sudraba izstrādājumi, etnogrāfiskas rotas no bronzas, dažādiem akmeņiem un pērles. Varēsiet iegādāties smalkus izšuvumus, ar rokām apgleznotu linu, trikotāžas cepures, kleitas. Piedāvājumā būs arī dizaineru radīti un šūti vilnas mēteļi. Piedāvājums būs gan pieaugušajiem, gan  bērniem un mazuļiem.

Tirdziņā būs atvesti akmens un koka dizaina virtuves aksesuāri, varēsiet izvēlēties sev dažādus dzintara darinājumus, aromātiskās sveces, dabīgo ķermeņa kosmētiku, tamborētas somas, induviduāli adītus modernus džemperus.

Laipni aicinām visus apmeklēt, degustēt un iepirkties Jūras svētku amatnieku un mājražotāju  tirdziņā Liepājā, Rožu laukumā 12. jūlijā! Savukārt sestdien, 13. jūlijā, tirdziņš norisināsies Jūrmalas parka teritorijā.