Pabeigts un ekspluatācijā pieņemts atjaunotais muzeja vēsturiskais žogs, pie kura kā būvamatnieka māceklis savulaik līdzdarbojies nākamais Brīvības pieminekļa autors Kārlis Zāle.

Kā portālu informēja darbu pasūtītājas – Komunālās pārvaldes – sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, darbi notika kopš oktobra vidus. Atsevišķos posmos tika veikta mūra žoga pamatu atrakšana, pamatu un pildiņu mūra tīrīšana. Atbilstoši projektam paveikts viss mūra žoga virsmas apmetuma remonts, špaktelēšana un krāsošana un dekoratīvo žoga pildiņu apstrāde ar hidrofobizatoru. Atjaunošanas darbu noslēgumā žogs atguvis oriģinālo krāsojumu.

Muzeja direktore Dace Kārkla gan portālam atzina, ka žoga tonis nedaudz atšķiras no ēkas fasādes krāsojuma, taču ar laiku tas palikšot tumšās. „Šobrīd izskatās, ka darbi paveikti kvalitatīvi," norādīja Kārkla.

Pēc Štāla sacītā būvzuņēmējs garantē darba un materiālu kvalitāti trīs gadus pēc žoga nodošanas ekspluatācijā.

Darbus veica Saldū reģistrētā SIA "JAR Celtnieks un Co". Būvdarbi notika atbilstoši SIA "V projekts" izstrādātajai vienkāršotās renovācijas dokumentācijai.

Pašvaldība šā gada augustā veica iepirkumu par Liepājas muzeja teritorijas mūra žoga atjaunošanu. Līguma summa kopā ar PVN bija 22 103,25 eiro (18 267,15 eiro plus PVN 3 836,10 eiro).

Mūra žogs ir agrākā Kacenelsonu dzimtas savrupnama ansambļa sastāvdaļa, ko pēc Berlīnes arhitekta Ernesta fon Īnes (1848. –1917. g.) skices cēlis arhitekts Makss Pauls Berči (1840. –1911. g.). Nama būvniecība ilga gadu – no 1900. līdz 1901. gadam. Gadu vēlāk tapa saimniecības ēka, kuras pirmajā stāvā atradās ratnīca, bet otrajā – dzīvojamās istabiņas kalpiem.

Mūra žoga tapšanā kā būvamatnieka māceklis līdzdarbojies arī tēlnieks Kārlis Zāle (1888. –1942. g.), kurš savu bērnību un agrīno jaunību – vairāk nekā 20 gadus – aizvadījis Liepājā. Viņa tēvs bija mūrniekmeistars. Kārlis Zālīte, tikai vēlāk viņš kļuvis par Zāli, mācījās Liepājas zēnu elementārskolā, rasēšanas, zīmēšanas un veidošanas kursos.
 
Uzziņa
Šovasar veikti arī dažādi citi ar muzeja galvenās ēkas kompleksu Kūrmājas prospektā 16/18, kā arī filiāles ēkas K. Ukstiņa ielā 7/9 saistīti darbi.

K.Ukstiņa ielā veikta ēkas pamatu hidroizolācija, atjaunots fasādes šuvojums un noņemts vecais apmetums, vietā izveidojot jaunu. Ir labiekārtota piebraukšana un izveidota autostāvvieta pie filiāles ēkas. Šajos darbos pašvaldība ieguldīja vairāk nekā 30 tūkstošus eiro.

Paveikti arī dažādi darbi, lai novērstu defektus, kas atklājās pēc muzeja administrācijas ēkas, galvenās ēkas un ratnīcas ēkas rekonstrukcijas. Rekonstrukcijas būvdarbu garantijas termiņa ietvaros ir veikta dažādu koka un metāla virsmu tīrīšana un pārkrāsošana, mūra sienas bojājumu labošana, loga defektu labošana, tapešu fragmenta pārlīmešana u.c. darbi – par rekonstrukcijas darbu veicēja SIA "Vega -1" līdzekļiem.