Lai motivētu cilvēkus vairāk kustēties un piedāvātu risinājumu mazkustīga dzīvesveida problēmai, Latvijas Mākslas akadēmijas studenti sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldību radījuši informatīvu plakātu sēriju pieturvietās. Plakātos grafiski attēlota informācija par kustību nozīmi un aicinoši vēstījumi izkustēties, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Mazkustīgs dzīvesveids un tā atstātā ietekme uz cilvēka fizisko un emocionālo veselību ir daļa no "Covid-19" radītajām sekām. Aptaujas liecina, ka gandrīz puse (46%) iedzīvotāju pandēmijas laikā nenodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm, kā iemeslu vairums gadījumu minot motivācijas trūkumu un slinkumu (49%).

Mazkustīgums pandēmijas laikā ir saistīts gan ar ierobežotajām aktivitātēm, gan faktu, ka lielākā daļa iedzīvotāju strādā vai mācās attālinātā režīmā. Pasaules Veselības organizācija apgalvo, ka mazkustīgs dzīvesveids cilvēkam ir tikpat kaitīgs kā smēķēšana. Latvijas Mākslas akadēmijas Funkcionālā dizaina katedras maģistra programmas 1. kursa studentes Lauma Reitere, Ieva Siliņa un Tīna Marta Verpakovska profesora, dizainera Holgera Elera vadībā nākušas klajā ar risinājumu "Pastaigājies", kura mērķis ir aicināt iedzīvotājus sabiedriskā transporta vietā ceļu līdz vēlamajai pieturvietai veikt ar kājām.

"Dizaina idejas pamatā ir uzdevums – radīt jaunu pieredzi, kas mudinātu sabiedrību mainīt kādu ieradumu. Raugoties uz pandēmijas izraisītajām problēmām, kas ietekmējušas ikviena indivīda dzīvi, radījām četras dizaina idejas, kas varētu palīdzēt risināt radušās problēmas. Vienu no idejām attīstījām tālāk un plakātu veidā eksponējām pilsētvidē. Prototipēšanas stadijā plakāti sākotnēji tika izvietoti Rīgā. Šai stadijai veiksmīgi noslēdzoties, izdarījām secinājumus, uzlabojām plakātu dizainu un piedāvājām jau šo uzlaboto dizaina variantu izvietot Liepājas pieturvietās, mudinot liepājniekus brauciena vietā izvēlēties pastaigu pa pievilcīgajām Liepājas ielām, sadedzinot kādu lieku kaloriju un uzlabojot garastāvokli", stāsta dizainers, profesors Holgers Elers.

Kampaņas plakāti ir izvietoti septiņās pilsētas centrālajās pieturvietās - "Pētertirgus", "Līva", "Kuršu iela", "Rīgas iela", "Graudu iela", "Kūrmājas prospekts" un "Koncertzāle", tādējādi veidojot vairākus pastaigu maršrutus sabiedriskā transporta maršrutu ceļā. Balstoties uz katras pieturvietas attālumu maršrutā, plakātā ir apkopota un vizuāli uzskatāmi norādīta veikto soļu skaita pozitīvā ietekme uz veselību kopā ar iedvesmojošu aicinājumu kustēties.