Arī otrai Liepājas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas pirmsattīrīšanas rezervuāra sekcijai noteikts avārijas stāvoklis, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma", ziņo LETA.

Vairāk nekā nedēļu pēc notekūdeņu attīrīšanas iekārtas avārijas Liepājas būvvalde esot paziņojusi, ka problēmas konstatētas arī otrai priekšattīrīšanas rezervuāra sekcijai. Kopumā priekšattīrīšanas notekūdeņu baseinam ir divas sekcijas, no kurām viena sagruva 23.jūlija pievakarē, radot daļas neattīrītu kanalizācijas ūdeņu noplūdi jūrā. Pēc tās Liepājas būvvalde apsekojusi arī otru sekciju, secinot, ka būve ir kritiskā stāvoklī un vismaz pagaidām to izmantot nedrīkst.

Patlaban pienākošie notekūdeņi ar pagaidu sūkņu un cauruļvadu palīdzību tiek novirzīti nākamajā tīrīšanas blokā, taču tas esot tikai īstermiņa risinājums. Pēc visu zaudējumu aprēķināšanas SIA "Liepājas ūdens" meklēs līdzekļus gan zaudējumu segšanai, gan jauna rezervuāra celtniecībai.

Kā ziņots, svētdienas, 23.jūlija, pievakarē Liepājā, Šķēdē, sabruka notekūdeņu attīrīšanas iekārtu pirmsattīrīšanas rezervuāra siena, radot daļas neattīrītu kanalizācijas ūdeņu noplūdi jūrā.

Valsts vides dienests aprēķinās Liepājas attīrīšanas iekārtās notikušās avārijas rezultātā videi nodarīto kaitējumu un vērtēs amatpersonu atbildību.

Šobrīd Liepājā izdevies apturēt notekūdeņu noplūdi jūrā un notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība tika atjaunota pagaidu režīmā.

Pašlaik situācija ar notekūdeņu ieplūšanu jūrā atrisināta un tie vairs neiztek ārpus attīrīšanas iekārtām, apgalvo pašvaldība.

Patlaban iedarbināti septiņi sūkņi, kas pārpumpē notekūdeņus, apejot sagruvušo priekšattīrīšanas bloku, lai novērstu neattīrītu notekūdeņu nokļūšanu jūrā.


Kā šodien portālam irliepaja.lv skaidroja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, šobrīd "notekūdeņi neieplūst jūrā, un nedēļas nogales lietavas pārciestas labi, pagaidu risinājums notekūdeņu attīrīšanas iekārtās strādā".

Pēc Lazdānes sacītā, sabrukušo priekšattīrīšanas bloku pagājušajā nedēļā apskatīja Rīgas Tehniskās universitātes eksperti, kas pirmos rezultātus sola ne ātrāk kā nedēļas beigās.


"Jāpiesaista arī vēl ķīmiķi, nav vēl zināms, kad šie eksperti sniegs savu slēdzienu," sacīja Lazdāne.