Papildināts. Otrdienas, 14.novembra, rītā portāls irliepaja.lv saņēma vairāku satrauktu liepājnieku zvanus un fotogrāfijas ar beigtām zivīm pludmalē.

Fotogrāfijas portālam atsūtīja Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska, kura otrdien pastaigājusies pa pludmali no Jūrmalas ielas gala virzienā uz dienvidiem. Tieši šajā posmā arī nofotografētas beigtās zivis.

Kāda cita liepājniece savukārt pastāstīja, ka vairs nepeldas jūrā, jo baidās no piesārņojuma. "Tās zivis taču pat putni neēd!" – viņa apgalvoja, attīstot kaut kur internetā izlasītu teoriju par lidmašīnām, kas "speciāli indē vidi".

Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls portālam sacīja, ka darbinieki faktu konstatējuši jau pirmdien un par to ziņojuši Liepājas reģionālajai vides pārvaldei.

"Tā kā starp beigtajām zivīm ir ļoti daudz jūras grunduļu, kuri nekur nav liekami, viena no versijām ir, ka kādam kuģim tīklos bijis liels daudzums šo zivju, tāpēc loms izgāzts atpakaļ jūrā. Taču iespējamas arī citas versijas."

Komunālā pārvalde šodien uzsākusi beigto zivju aizvākšanu. Kopā ar jūraszālēm tās tiks nogādātas "Liepājas RAS" apsaimniekotajā izgāztuvē. Pēc Štāla sacītā, pārvalde cer dažu dienu laikā pludmali iztīrīt.

Tiesa, liepājnieki, kas novēroja pludmales tīrīšanu, apgalvo, ka zivis tiekot nevis savāktas, bet sašķaidītas, traktoram braucot gar ūdens malu.

Papildināts. Liepājas reģionālā vides pārvalde informē:

"Liepājas reģionālā vides pārvalde pēc informācijas saņemšanas par Liepājas pludmalē izskalotām zivīm nekavējoties apsekoja Liepājas pludmali un konstatēja, ka pludmalē aptuveni 1300 m garā joslā ir izskaloti beigti jūras grunduļi, kā arī nelielā daudzumā plekste un menca. Pēc redzētā inspektori secināja, ka kāds no zvejas traleriem, kas zvejo mencas, pirms ienākšanas Liepājas ostā ir atbrīvojies no neplānotā loma. Iespējamais kopējais zivju daudzums pēc aptuveniem aprēķiniem varētu sasniegt pat 3 tonnas, kas ir nozīmīgs daudzums. Šobrīd Pārvalde cenšas noskaidrot radušos situāciju un iespējamo kuģi, kurš veicis šādas darbības. VVD [Valsts Vides dienests] Zivju kontroles departamentam ir lūgts izanalizēt pieejamos satelītattēlus, lai noskaidrotu iespējamo zvejas kuģi, kurš, pirms ienākšanas Liepājas ostā, ir atbrīvojies no jūras grunduļu nozvejas.

Pārvalde ir sazinājusies ar Liepājas domes Vides daļu par pilsētas pludmales attīrīšanu no izskalotajiem jūras grunduļiem un to utilizēšanu."

Kā portālam skaidroja pārvaldes direktore Ingrīda Sotņikova, inspektori nav konstatējuši saindēšanās pazīmes zivīm, tāpēc tās netiks atsevišķi pārbaudītas.