Liepājas Jahtu ostā ieradusies šogad pirmā jahta "Cirrus" no Vācijas, kas apliecina, ka jaunā jahtu sezona ir sākusies, informē SEZ preses pārstāve Līga Ratniece-Kadeģe.

Savukārt Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis un Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints nupat kā atgriezušies no pieredzes apmaiņas brauciena pa Vācijas jahtu ostām.

Zilā karoga starptautiskā žūrija nolēmusi arī šogad kvalitātes simbolu – Zilo karogu piešķirt Liepājas Jahtu ostai.

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā. Pirmajā sezonā jahtu ostu apmeklēja 330 jahtas. Tas ir labs rādītājs, uzsver Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis, tomēr vēlamies gan pilnveidot servisu, gan kopumā attīstīt Jahtu ostu, gan piesaistīt vairāk jahtu, kas sezonas laikā kuģo Baltijas jūrā.

Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints apliecina, ka tieši jahtas no Vācijas sezonas laikā dominē jahtu ostā, turklāt vācieši esot patīkami pārsteigti par Liepāju un augstu novērtē servisu, apliecinot, ka arī nākamgad noteikti atbrauks un ieteiks arī citiem  burātājiem. Vācijas jahtu īpatsvars arī pamudināja doties pieredzes apmaiņas braucienā pa Vācijas jahtu ostām.

No 25. – 27. aprīlim Kaspars Poņemeckis un Kārlis Kints apmeklēja septiņas jahtu ostas Lībekas un Ķīles apkārtnē – "Neustadter Segler Verein", "Stadtwerke Neustadt Hafenmeisterei", "Ancora Marina", "Yachtclub Laboe", "Schiffswerft Laboe GmbH & Co. KG", "Olympiahafen Schilksee", "Marina Heiligenhafen".

Kaspars Poņemeckis, LSEZ pārvaldes  Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis: "Savas vizītes laikā Vācijas jahtu ostās guvām apliecinājumu, ka Liepāja interesē Vācijas burātājus, kuri vasaras sezonā dodas izbraucienā pa Baltijas jūru un bijām gandarīti, ka varam ko vairāk pastāstīt par sevi un pilsētu. Tas noteikti veidos atgriezenisko saiti. Guvām arī praktisku pieredzi un uzzinājām kā citas jahtu ostas organizē savu darbu, kā veido jahtu piestātnes un kā uzskaita viesu jahtas. Mēs , piemēram, līdz šim skaitījām cik jahtas sezonā ienāk ostā, bet Vācijā visās jahtu ostās uzskaita naktis – cik ilgi jahtas uzturas. Vācijā ir liels potenciāls, jo vairākās no jahtu ostām, kurās bijām, uzturas līdz pat 1000 jahtām".