Liepājas domes sēdē ceturtdien, 14. aprīlī, deputāti vienbalsīgi pieņēma lēmumu, lai SIA "Liepājas enerģija" peļņu, tostarp dividendēs izmaksājamās peļņas daļu, novirzītu jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai, neizmaksājot to Liepājas valstspilsētas pašvaldībai.
 
SIA "Liepājas enerģija" 2021. gada peļņu 1 393 331 eiro pilnā apmērā novirzīs "Liepājas enerģijas" darbības nodrošināšanai un ilgtspējīgai attīstībai – jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai saskaņā "Liepājas enerģijas" biznesa plānu 2020.-2030.gadam.

Jaunas biomasas katlu mājas būvniecība nepieciešama ņemot vērā dabasgāzes straujo cenu kāpumu, kā arī Krievijas iebrukumu Ukrainā, kas būtiski ietekmē energoresursu izmaksas un, iespējams, ietekmēs arī turpmāku dabasgāzes pieejamību. Ar jauno katlu māju paredzēts ievērojami palielināt to centralizētās siltumapgādes klientu daudzumu, kas saņems no vietēja un videi draudzīga kurināmā ražotu siltumenerģiju. Viens no plānotajiem klientiem – Liepājas reģionālā slimnīca.

Domes lēmuma rezultātā tiks uzbūvēta jauna biomasas katlu māja, kas palielinās centrālās siltumapgādes klientu skaitu un veidos nākotnē prognozējamas siltumenerģijas ražošanas izmaksas.