AS "Radio SWH" atsāks radio programmas "Spin FM" translēšanu FM frekvencēs, aģentūru LETA informēja "Radio SWH" valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics.

"Spin FM" atzīts par uzvarētāju Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) konkursā par apraides tiesību piešķiršanu radio programmas veidošanai Liepājā.

Šipkēvics informēja, ka "Spin FM" skanējums plānots Latvijas lielākajās studentu pilsētās. "Liepāja bija pirmā, kur parādījās iespēja pieteikties konkursam, lai iegūtu FM frekvenci. Šo iespēju izmantojām un pirmais solis ir veikts, tagad atliek tehnisko jautājumu kārtošana, lai nodrošinātu skanējumu, studijas iekārtošana un jauno ētera censoņu atrašana," sacīja Šipkēvics.

Šipkēvics skaidroja, ka nākotnē "Spin FM" atgriezīsies FM frekvences jaunā kvalitātē. "Patlaban radio stacijas skanējums plānots ar dzīvo saturu, kā arī paredzēts, ka programmu veidos jaunieši, studenti, kas nākotnē var kļūt par veiksmīgām ētera personībām. Tāpat redzam, ka "Spin FM" būs lieliska platforma jaunas, kvalitatīvas radio dīdžeju paaudzes veidošanai," norādīja Šipkēvics.

Kā ziņots, kopumā konkursam par frekvenci Liepājā bija pieteikušās divi uzņēmumi – "Radio SWH" un "Solergo".

"Radio SWH" radiostacija piedāvāja raidīt interneta radio programmu "Spin FM". Programmā paredzēts līdz 5% nedēļas raidlaika veidot ziņas, savukārt līdz 10% nedēļas raidlaika būs atvēlēts neatkarīgo producentu veidotajiem raidījumiem un to retranslācijai. Radiostacijas mērķauditorija būs jaunieši, kā arī programmas formāts būs informatīvi muzikāls un latviešu valodā. Radiostacija programmas veidošanā no sava budžeta plāno investēt vismaz 15 000 eiro apmērā nākamajā darbības gadā.

Savukārt "Solergo" radiostacijas ideja bija veidot programmu ar nosaukumu "Radio Capital FM". Programmā plānots līdz 3% nedēļas raidlaika veidot ziņas, savukārt neatkarīgo producentu veidotajiem raidījumiem būs atvēlēts līdz 10% nedēļas raidlaika. Radiostacijas mērķauditorija būtu iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 49 gadiem. Savukārt programmas formāts būs informatīvi muzikāls un saturs veidots latviešu valodā.

NEPLP konkursa nolikumā norādīts, ka konkursa mērķis ir nodrošināt brīvu uzskatu paušanu, informācijas vispārēju pieejamību, kā arī netraucētu brīvas, demokrātiskas diskusijas uzturēšanu un attīstību. Tāpat nodrošināt katram iedzīvotājam iespēju patstāvīgi veidot viedokli par notiekošajiem procesiem un sekmēt viņa kā sabiedrības locekļa līdzdalību lēmumu izstrādāšanā.

Kā liecina LETA arhīvs, "Radio SWH" 2011.gadā iegādājās "Spin FM" franšīzi, kas kopš 2002.gada bija zināma radiostacija Īrijā, Bulgārijā, Čehijā, Igaunijā, Somijā un citur. FM 90 megahercu frekvencē Rīgā un tās apkārtnē radiostacija sāka raidīt 2011.gada nogalē.

2014.gadā radiostaciju pārtrauca raidīt FM frekvencē, turpinot translācijas internetā.