Pirmdien, 31. oktobrī, uzsākot tramvaja sliežu pārbūves darbus, Lielajā ielā mainīta satiksmes organizācija, un, kā iepriekš jau vēstīja SIA "Liepājas tramvajs" sabiedrisko attiecību vadītājs Andrejs Rjabcevs, autovadītājiem jārēķinās ar zināmām neērtībām.

SIA "Baltijas būve" uzsākusi tramvaja līnijas pārbūves darbus posmā no Friča Brīvzemnieka ielas līdz Katoļu ielai. Turpmāk, braucot pa Lielo ielu virzienā uz Peldu ielas pusi, jārēķinās, ka satiksmei būs slēgts posms no Graudu ielas līdz Katoļu ielai, tādēļ autovadītāji tiek aicināti izvēlēties citus apbraukšanas ceļus. Lai iespējami novirzītu automašīnu plūsmu no centra ielām un neveidotu sastrēgumus, iespēju robežās autovadītāji tiek aicināti jau savlaicīgi pamainīt ierastos braukšanas ceļus, apbraucot slēgto ielas posmu pa Jūras ielu, Kūrmājas prospektu, Ganību, Graudu, Uliha, Peldu vai citām ielām.

Virzienā no Kungu ielas uz centru Lielās ielas brauktuves josla pie tirdzniecības nama "Kurzeme" paliks atvērta satiksmei, līdz ar to šajā virzienā izmaiņas nav gaidāmas. Tāpat būvdarbu norises laikā tiek saglabāta arī sabiedriskā transporta kursēšana pa ierasto maršrutu, taču jāņem vērā, ka uz būvdarbu laiku tiks likvidēta 22. maršruta (Atmodas bulvāris – Pētertirgus) pieturvieta "Kurzeme" (virzienā no centra). Pasažieri aicināti izkāpt pieturvietās "Līva" vai "Zivju iela".


Foto: irliepaja.lv.


Tramvaju sliežu ceļa pārbūve Lielās ielas posmā ir secīgs turpinājums 2014. gadā aizsāktajiem tramvaja sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem Liepājā, un to mērķis ir nodrošināt būtiskus uzlabojumus tramvaju pārvadājumu sistēmas darbībā, nodrošinot tramvaju kustības regularitāti un samazinot tehnisko avāriju risku. Rekonstruējot tramvaja līniju 400 metru garumā, tiks uzlabots sliežu ceļa tehniskais stāvoklis un nomainīti kontakttīklu balsti, ļaujot samazināt infrastruktūras uzturēšanas izdevumus, kā arī tramvaja kustība kļūs līdzenāka, drošāka un ātrāka.

Saskaņā ar noslēgto būvniecības līgumu būvdarbiem paredzētais laiks ir no šī gada oktobra līdz nākamā gada vasaras vidum.