Lasītāja foto.


Portāla irliepaja.lv lasītājs pievērsis uzmanību trim ošiem kādā sētā Pupu ielas un Apšu ielas stūrī. Koki izskatās nokaltuši: "Tur ir trīs milzīgi oši, un vismaz divi izskatās nokaltuši. Trešajam ir mazas dzīvības pazīmes".


Kā raksta lasītājs, pērn šeit būvēts žogs, un strādnieki tīši vai netīši, bet ar cirvi apcirtuši kokiem saknes. Pēc vēstules autora domām tieši tas ir iemesls, kāpēc koki nezaļo.


Sazinoties ar Komunālo pārvaldi, portāls saņēma sabiedrisko attiecību speciālista Aigara Štāla viedokli:


"Paldies lasītājam par vērību! Bet attēlos redzamais koks ir osis. Ošiem lapas izplaukst vēlāk nekā citu koku sugām, tie nesteidzas, tāpēc vēl nevar pateikt, ka šis koks ir nokaltis. Drīzāk osis vēl nav pamodies".


Štāls iesaka pavērot kokus "vēl kādu laiku", un tikai tad, ja osis nesazaļos, zemes īpašniekam "būtu jāvēršas Apstādījumu uzraudzības komisijā ar iesniegumu par nozāģēšanu, pēc tam komisija apsekos kokus un pieņems lēmumu".


Skats no Apšu ielas puses. Lasītāja foto.


Savukārt, ja ir aizdomas par ļaunprātīgu rīcību, tad jāvēršas policijā, taču tas būtu bijis jādara jau tad, kad lasītājs redzēja, ka tiek bojātas koku saknes, norādīja Štāls.

Portāls irliepaja.lv vairākkārt rakstījis par tikai 110 metrus garās Pupu ielas iedzīvotāju nedienām – gan par to, ka putekļainā grants seguma brauktuve ilgstoši izmantota par tehnikas "noliktavu" apkārtējo ielu remontdarbu laikā, sagādājot neērtības iedzīvotājiem, gan par to, ka solītā ielas asfaltēšana velkas garumā un ka 2018. gadā realizētajai projekta 1.kārtai (brauktuves asfaltēšana) 2. kārta (ietvju labiekārtošana) tā arī nav sekojusi, un ietvju segums joprojām ir grants.