Saistībā ar plānoto ietves seguma sakārtošanu Apšu ielā, posmā no Klāva Ukstiņa ielas līdz Eduarda Veidenbauma ielai, no 5. līdz 14. septembrim iedzīvotāji aicināti piedalīties publiskajā apspriešanā par septiņu apšu ciršanu, kas nepieciešama, lai varētu atjaunot ietves segumu, kas ir izcilāts un līdz ar to kļuvis bīstams gājējiem, portālu informēja Liepājas pilsētas Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.

Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Komunālā pārvalde” 27. jūlijā vērsusies Apstādījumu uzraudzības komisijā ar iesniegumu, kurā lūdz atļauju paredzēt 14 ietves daļā augošu apšu ciršanu, lai sakārtotu ar koka saknēm izcilāto gājēju ietvi, veicot bruģējuma atjaunošanu vienā līmenī ar pārējo ietves daļu. Koku sakņu sistēma, augot arvien lielāka, bojā ietves bruģa segumu, radot apdraudējumu gājējiem, kā arī bojā blakus ēkas un to konstrukcijas. Ar vairākkārtējām sūdzībām par apšu dēļ bojāto ietvi Apšu ielā vērsušies iedzīvotāji gan Komunālajā pārvaldē, gan pašvaldības Apstādījumu uzraudzības komisijā.

Apstādījumu uzraudzības komisija, apskatot situāciju dabā, secināja, ka apšu sakņu sistēma dzen daudz atvašu, tām ir pārāk maz vietas un saknes izcilājušas ietves bruģakmeņus, līdz ar to komisija sniedz konceptuālu atbalstu koku ciršanai. Secināts, ka septiņu apšu ciršanai, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem, nav nepieciešama pašvaldības atļauja saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 309 „Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža”. Savukārt par septiņu apšu nozāģēšanu, kuru celma caurmērs ir lielāks par 20 centimetriem, rīkojama publiskā apspriešana.

Koka foto fiksāciju un detalizētāku informāciju par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām un projekta risinājumiem skatīt: koku ciršanas apspriešanas planšetē (skatīt PDF failu).

Publiskās apspriešanas anketu līdz 14. septembrim var aizpildīt elektroniski pašvaldības vienoto pieteikumu sistēmā pieteikumi.liepaja.lv vai drukātā formātā pašvaldības iestāžu Klientu apkalpošanas centrā Peldu ielā 5. Elektroniskās anketas priekšskatījums pieejams ŠEIT. Lai iesniegu savu viedokli pieteikumi.liepaja.lv sistēmā, nepieciešama autorizēšanās caur latvija.lv (ar savu bankas kontu vai e-parakstu).

Publiskās apspriešanas laikā koki, par kuru nociršanu iedzīvotāji ir aicināti izteikties, būs marķēti ar košas krāsas auklu vai lentu, kā arī uz vietas izvietota informatīva publiskās apspriešanas planšete. Planšete klātienē apskatāma arī pašvaldības iestāžu administratīvajā ēkā Peldu ielā 5.

Pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Apstādījumu uzraudzības komisija pieņems galējo lēmumu par koka ciršanu.

Papildu informācija:
Liepājas valstspilsētas pašvaldības
Apstādījumu uzraudzības komisija
E-pasts: apstadijumu.komisija@liepaja.lv
Tālrunis: 63404418