Kāds liepājnieks, kura dzīve ir cieši saistīta ar Karostu (vārdu lūdz neminēt), jautā, vai Karosta tiek apzināti "getoizēta" (no vārda "getto")?

"Pie Oskara Kalpaka tilta Karostas pusē, kur dzīvo vismaz 10 tūkstoši iedzīvotāji, jau vairākus mēnešus, vismaz no septembra, uz gājēju ietves, kura atrodas uz pašvaldības zemes, stāv pamesta mašīna, un atbildīgas instances to pārvietot nesteidzas".

Mašīna ir novietota tā, ka Karostā dzīvojošie ir spiesti to apiet. Tas īpaši traucē un ierobežo mazāk aizsargātos ceļu satiksmes dalībniekus – cilvēkus ar bērnu ratiņiem, pensionārus, cilvēkus ar kustību traucējumiem utt., raksta liepājnieks.
 
Vairāki zvani uz pašvaldības policiju ar aicinājumu pārvietot šo transportlīdzekli, lai tas vismaz netraucē gājējiem, nav līdzējuši, un tikai pēc iesnieguma policija atbildējusi, ka pārvietos šo transportlīdzekli tikai pēc 45 dienām no apsekošanas datuma.


Lasītāja foto.


"Vienīgais, kas pa šo laiku izdarīts, ir izrakstīts sods par neatbilstošu stāvēšanu, kas, protams, reālo problēmu neatrisināja, bet papildināja budžetu," raksta Karostas iedzīvotājs. "Rodas jautājums, varbūt ir vērts uztaisīt sociālo eksperimentu un nolikt mašīnu pie Liepājas domes uz ietves, un uzņemt laiku, pēc cik stundām mašīna tiks pārvietota?"


Lasītāja foto.

 
Vēstules autors arī norāda: "Pie reizes var redzēt, kādā briesmīgā stāvokli atrodas trotuārs visā šajā posmā, un tas viss ir pašvaldības īpašumā un netiek remontēts gadiem. Neapšaubāmi, pēdējos gados arī Karosta tiek uzlabota infrastruktūra, tika izremontēts bērnu laukums, šobrīd tiek veikta apgaismojuma uzlabošanā, bet vai tiešam var ignorēt pamestas mašīnas uz ietves, kas degradē un Ghetto’zē tā jau ne pašu spožāko rajonu mūsu pilsētā."