Noslēgusies "Zaļā josta" rīkotā makulatūras vākšanas konkursa "Tīrai Latvijai" 2020./2021. mācību gada sezona. Spītējot attālinātajām mācībām un citiem ierobežojumiem, kuru dēļ fiziska makulatūras vākšana bija apgrūtināta, konkursā piedalījās 349 izglītības iestādes, pārstrādi nododot 587,972 tonnas makulatūras. Kurzemes reģionu konkursā pārstāvēja 56 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 103,224 tonnas makulatūras.

Makulatūras vākšanas konkurss "Tīrai Latvijai" tiek rīkots jau 17. mācību gadu, kļūstot par nozīmīgu vides projektu tūkstošiem Latvijas bērnu ģimenēs. "Vēlme rūpēties par vidi jūtama gan mācību iestādēs, gan arī simtos ģimeņu visā Latvijā. Lai arī mācību procesa ziņā šis mācību gads ieviesis virkni korekciju un radījis izaicinājumus, tomēr "Zaļā josta" ir patiesi gandarīta par sasniegto rezultātu. Pateicoties mācību iestāžu pedagogu aktīvai līdzdalībai, vairāk nekā 87 tūkstoši bērnu un jauniešu paralēli mācību procesam raduši laiku, lai sniegtu ieguldījumu nevajadzīgu papīru un kartonu pārstrādei Latvijā," uzsver "Zaļā josta" pārstāve Laima Kubliņa.

Aktīvākie makulatūras vākšanā Kurzemē šogad ir skolēni no Valdemārpils vidusskolas, kas savākuši 7,182 tonnas makulatūras. Otrajā vietā Kurzemes reģionā ierindojas Puzes pamatskolas audzēkņi ar savāktām 7,104 tonnām makulatūras. Savukārt Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskola iegūst 3. vietu reģionā, savācot 5,997 tonnas makulatūras.

Visvairāk makulatūras Kurzemes reģionā nemainīgi savākušas Ventspils pilsētas un novada mācību iestādes.

Rēķinot pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu mācību iestādes audzēkni, lieliski sasniegumi Kurzemes reģionā ir Ventspils novada Zlēku pirmsskolas izglītības iestādei "Rūķītis", kur katrs audzēknis vidēji pārstrādei savācis 110 kg makulatūras.

Liepājā konkursā piedalījās sešas mācību iestādes. Visvairāk (5,6 tonnas) savāca Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskola, bet rēķinot uz vienu audzēkni labākā bija pirmsskolas izglītības iestāde "Delfīns" ar 6,25 kilogramiem.