Liepājas domes mājas lapā iedzīvotājus aicināti balsot par nosaukumu ielai, kurai Kultūras komisija vārdu jau devusi.

Martā pašvaldības Kultūras komisija, kas apvieno plašu sabiedrības pārstāvjus, kā arī kultūras jomā strādājošo loku, vienbalsīgi un pat ar zināmu sajūsmu (pati biju klāt, redzēju) atbalstīja Liepājas muzeja rosināto priekšlikumu iemūžināt Eiropā zināmākā un cienītākā latviešu politiķa, Latvijas valsts idejas autora, mūsu novadnieka Miķeļa Valtera piemiņu, viņa vārdā nosaucot jaunbūvējamo ielu Tirdzniecības kanāla Jaunliepājas pusē (Zirņu – Ganību ielu pagarinājums aiz Jaunā tilta līdz Parka ielai). Atbalsts un komisijas lēmums bija vienprātīgs.

Pēc tam gan Kultūras komisijas lēmumu būtu vajadzējis apstiprināt deputātiem, ja tie respektētu sabiedrības priekšstāvju viedokli. Protams, komisijas lēmumu varētu arī neapstiprināt, pamatojot šādu rīcību ar būtiskiem un neapgāžamiem argumentiem.

Taču līdz pat šim laikam ne komiteju, ne domes sēžu darba kārtībā šāda jautājuma nav bijis. Tā vietā pašvaldības mājaslapā liepaja.lv pēkšņi parādās aicinājums liepājniekiem balsot par vienu no četriem piedāvātajiem jaunās ielas nosaukuma variantiem, kuru vidū figurē arī „Miķeļa Valtera iela”. Kur radušies pārējie trīs varianti (Parka iela, Paula Maksa Berči iela un Miķeļa Valtera bulvāris) un kas tos ieteicis, nav zināms. Vairāki Kultūras komisijas locekļi un arī muzeja direktore Dace Kārkla portālam pauda neizpratni par to, ka ieteikti šādi nosaukuma varianti, kā argumentus minot to, ka Parka iela jau pastāv, Berči vārdā nosaukt jauno ielu nav pamata, jo uz tās neatrodas neviena Berči projektēta māja, un arī par bulvāri šo ielu dēvēt nevar.

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zane Ģirne, skaidroja, ka rīkojumu organizēt aptauju devis domes priekšsēdētājs, bet ideja par aptauju dzimusi Būvvaldes un domes vadības sarunās.

„Iedzīvotāju domas mums ir ļoti svarīgas. Deputāti, pieņemot lēmumu, ņems vērā gan Kultūras komisijas viedokli, gan iedzīvotāju aptaujas rezultātus,” portālam sacīja Ģirne.