Noslēdzies arī otrais no diviem SIA "Dessert" izsludinātajiem arhitektūras vīziju konkursiem – „Kūrorta atdzimšana”, kas veltīti Liepājas kūrorta zonas attīstībai.

Janvārī Pilsētas attīstības komitejas sēdē SIA „Dessert” pārstāvis Lauris Ozols iepazīstināja deputātus ar starptautiskā arhitektūras vīziju konkursa „Kūrorta atdzimšana” („Baltijas termālā baseina parks”) ideju.

Vīziju konkursa mērķis bija rast idejas kūrorta rehabilitācijas centra izveidei pašvaldības teritorijā Pērkones ielā 32, kas tika nodalīta no Piejūras slimnīcas teritorijas.

Kā Ozols iepriekš sacīja portālam, šis ir otrais no diviem arhitektūras vīziju konkursiem, kas veltīti Liepājas kūrorta zonas attīstībai.

Atšķirībā no citiem SIA „Dessert” arhitektūras vīziju konkursiem, šā konkursa balvu fondam finansējumu 10 000 ASV dolāru apmērā apsolīja Liepājas dome.

„Vīziju” iesūtīšanas termiņš noslēdzās 10.jūnijā, un nu zināmi arī godalgoto vietu, kā arī veicināšanas balvu ieguvēji.

Uzvarētāju, paziņošana nedaudz aizkavējās, jo atklājās smags arhitektu ētikas kodeksa pārkāpums – tieši žūrijas izvēlētais pirmās prēmijas ieguvējs bija klaji nokopējis cita arhitekta veidotu vizualizāciju līdzīgam objektam, uzdodot to par savu, līdz ar to žūrijai nācās pārskatīt sākotnējo vērtējumu. Par šo faktu portālu informēja pilsētas galvenais arhitekts Indulis Kalns, bet par to lasāms arī SIA „Dessert” mājaslapā hmmd.org.

Pēc Kalna sacītā, naudas prēmijas uzvarētāji saņems tikai pēc tam, kad konkursa rezultāti būs prezentēti pastāvīgās Pilsētas attīstības komitejas sēdē un noslēgts līgums ar konkursa rīkotāju.

Godalgotos darbus pēc tam varēs apskatīt arī domes telpās.

„Baltijas termālā baseina parka” vīziju konkursā saņemti vairāk nekā 90 „inovatīvi, kreatīvi un rūpīgi izstrādāti” pieteikumi, kas vēlāk pārtapa „ētiskos, profesionālos, precīzos un tehniski atbilstošos” konkursa darbos.

Desmit no tiem žūrija atlasīja finālam, savukārt no tiem trīs saņems 1.,2. un 3.vietas godalgas, bet vēl seši ieguvuši žūrijas veicināšanas balvas.

Galvenie kritēriji, pēc kuriem atlasīti labākie darbi: kompleksa integrācija pilsētvidē, vides aizsardzības kapacitāte, ilgtspēja, funkcionalitāte un finansiālā dzīvotspēja.

Pirmās godalgas un 6000 ASV dolāru ieguvēja arhitekte no ASV Nikola Bučarda (Nikole Bouchard) Baltijas termālā baseina parku veidojusi kā multifunkcionālu centru, kur katrs var atrast dažādas sev piemērotas aktivitātes jebkurā no četriem gadalaikiem. Žūriju īpaši iespaidojis projekta futūristiskais pieskāriens un piedāvātā iespēja iegūt augstas kvalitātes SPA un atpūtas pakalpojumus visa gada garumā. Tāpat iespaidīgs ir kompleksa multifunkcionālais piedāvājums, kā arī aktivitāšu piedāvājums ne tikai pašā kompleksā, bet arī teritorijā ap to.

Otro vietu un 3000 ASV dolāru žūrija piešķīrusi arhitektu komandai no Francijas (Thomas van Gaver, Julien Hubert, Audrey Thomas, Charlotte Habib), kas piedāvā kompleksu risināt divās daļās – SPA un viesu izmitināšanas zona kā „mazs ciemats mežā”.

Arī trešās vietas ieguvēji (1000 ASV dolāri) ir no Francijas (Alexandre Grignon, Noémie Marechal), un arī šī komanda savu risinājumu piedāvā divās daļās – termālais un SPA komplekss, kā arī viesu zona, kas sadalīta mazos subjektos. Projektā uzsvars likts uz apmeklētāju un dabas vienotību.

Vairāk par konkursa rezultātiem lasiet un skatieties šeit.

Pirmais Liepājas kūrorta zonas attīstībai veltītais konkurss – „Vannu mājas atdzimšana” – tika izsludināts jau pērnā gada nogalē, un tas noslēdzās 10.jūnijā. Šis konkurss bija saistīts tikai ar vienu objektu – bijušās Liepājas sanatorijas ūdensdziedniecības procedūru ēkas jeb tā sauktās „vannu mājas” rekonstrukciju. Šajā konkursā iesūtīti vairāk nekā 70 darbi, un pirmo trīs vietu ieguvējiem sadalīts balvu fonds 7000 ASV dolāru vērtībā.

Ar konkursa rezultātiem un uzvarējušajiem darbiem var iepazīties šeit.

„Tā būs tāda kā iesildīšanās pirms vērienīgāka konkursa no Piejūras slimnīcas nesen nodalītajai teritorijai Pērkones ielas galā,” iepriekš portālam sacīja Lauris Ozols.