Liepājniece Brigita Maksimova jautā, ko darīt, jo nevarot sagaidīt atbildi uz Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājam Edvīnam Strikam 19.decembrī iesniegtās vēstules jautājumiem.

Brigita Maksimova lūdz Edvīna Strika (Liepājas partija) viedokli par iecerētās koksa rūpnīcas atrašanos dzīvojamo rajonu tuvumā.

Kā zināms, Liepājas dome 2010.gada 16.decembrī pieņēma lēmumu atļaut SIA „HRC Libau” celt koksa rūpnīcu Liepājā, Pulvera ielā 6/8. „Šis uzņēmums, tā uzcelšanas gadījumā atradīsies blīvi apdzīvotu mikrorajonu vidū, skolu un bērnudārzu tuvumā. Lūdzu Jūs sniegt informāciju par plānotā uzņēmuma ietekmi uz bērnu veselību, kas dzīvo Liepājas pilsētā Velnciema, Karostas un Laumas mikrorajonos. Ar plānoto izmešu daudzumu varat iepazīties uzņēmuma mājas lapā www.hrc.lv,” teikts vēstulē Edvīnam Strikam.

Kā portālam skaidroja vēstules autore, viņa ir Vides aizsardzības kluba (VAK) biedre, un, kā teikts Vides aizsardzības likumā, VAK biedriem ir tiesības pieprasīt pārtraukt tādu darbību vai bezdarbību, kas pasliktina vides kvalitāti, kaitē cilvēkā veselībai vai apdraud viņu dzīvību, likumiskās intereses vai īpašumu.

Edvīns Striks portālam nenoliedza, ka 2011.gada 19.decembrī saņēmis šādu vēstuli un „dikti atvainojās” autorei, ka nav laikā atbildējis.

„Esmu pieprasījis speciālista – pulmanologa (plaušu slimību speciālista) – viedokli, bet vēl neesmu to saņēmis. Pats neesmu speciālists šajā jomā, tāpēc arī mana atbilde kavējas.”

Edvīns Striks sola, ka „atbilde būs”.