Vītolu ielā uz "Top" veikala palodzes kādu laiku bija redzamas savdabīgas „kaķu mājas” – kartona kastes, kurām blakus lupatas un izbērta sausā barība.

Vai šādas kaķu mājas atļauts ierīkot, kur pagadās, jautā portāla lasītājs?

Pašvaldības policijas preses sekretārs Kaspars Vārpiņš portālam atbildēja, citējot Liepājas pilsētas administratīvās atbildības noteikumus, kuros teikts: „Nedrīkst pieļaut klaiņojošiem mājdzīvniekiem uzturēties nekustamajā īpašumā vai tā teritorijā (bēniņos, pagrabos un citās neapdzīvotās telpās)”, kā arī „klaiņojošos dzīvniekus nedrīkst barot ēku pagrabos, kāpņu telpās un tiešā ēku tuvumā”.

Vārpiņš raksta: „Līdz ar to, šādu kaķu māju uzstādīšana nav nekas aizliegts, bet tomēr, ja kādam no mājas iedzīvotājiem ir pretenzijas, tad tās būtu jāuzklausa un jāņem vērā. Protams, būtu vēlams, lai šādas kaķu mājas izskatītos vizuāli pieņemami. Savukārt klaiņojošo kaķu barošana tādās vietās nedrīkst notikt. To var darīt, netraucējot citus cilvēkus, un pēc tam minētā vieta ir arī jāsakopj.”

Pašvaldības policijas darbinieki esot sazinājušies ar nama apsaimniekotāju un pārrunājuši šo gadījumu. Sodīts neviens gan neesot.

Liepājas dzīvnieku patversmes vadītāja Anžela Dolmatova portālam atzina: ir labi, ka cilvēki rūpējas par klaiņojošiem dzīvniekiem, bet „viņi varētu parūpēties vēl labāk, iekārtojot vizuāli pievilcīgāku mītni piemērotākā vietā, nekā uz veikala palodzes".