Šonedēļ vairākus Liepājas pludmales apmeklētājus satraukuši spilgti dzeltenīgi plankumi jūrā pie krasta. Veicot pārbaudes, secināts, ka tas nav ķīmisks piesārņojums.

Tie ir priežu ziedputekšņi, aģentūru LETA informēja Liepājas reģionālās vides pārvaldes Resursu kontroles sektora vadītāja Gundega Feldmane.

"Šobrīd varu ar 100% pārliecību teikt, ka tie ir priežu ziedputekšņi. Peldēties jūrā var droši," atzina Feldmane. Pludmales glābšanas dienesta darbinieki dzeltenīgos plankumus jūrā pamanījuši pirmdien vairāk nekā 100 metru attālumā no krasta, bet otrdien un trešdien tie skalojušies gar pašu jūras krastu aptuveni 100 metru garumā.

Reģionālās vides pārvaldes speciālisti apsekojuši jūras krastu virzienā no Liepājas līdz Bernātiem. Arī tur vairākās vietās iepretim priežu mežiem konstatēti šādi dzeltenīgi ziedputekšņu plankumi.

Arī tas, ka vielai nav kodīgas smakas, apliecina, ka tā nav ķīmiskas izcelsmes, piebilda Feldmane.

Iemesls, kāpēc šogad priežu ziedputekšņi iekrāsojuši jūras ūdeni, ir laikapstākļi - proti, minimāla vēja apstākļos jūra ir mierīga un putekšņu plankumi netiek izkliedēti, skaidroja Feldmane.