"Vai ir kaut kas zināms par Oskara Kalpaka tilta rekonstrukcijas darbiem pēc Līgo svētkiem? Vai būs autobusu izmaiņas, līdzīgi kā iepriekšējā vasarā?"

Šādu jautājumu portālam uzdeva lasītājs Artūrs Kokorēvičs.

Sazinoties pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" vadītāju Uldi Zupu, noskaidrojām, ka aģentūra ir saņēmusi vēstuli no Liepās Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) pārvaldes par plānotajiem darbiem uz O.Kalpaka tilta un plānoto tilta slēgšanu no 1.jūlija līdz 16.augustam.

Jautājums skatīts arī Transporta infrastruktūras komisijā, bet pagaidām aģentūra nav saņēmusi domes izpilddirekcijas norādījumus (rīkojumu).

Uldis Zupa raksta: "Tilta slēgšana neapšaubāmi prasa izmaiņas sabiedriskajā transportā, kuras arī plānojam. Izmaiņas neplānojam tādas pašas kā pagājušā gadā, jo, iestājoties skolēnu vasaras brīvlaikam un atvaļinājumu laikam, šogad esam mazinājuši reisu intensitāti vairāk maršrutos, nekā pērn. Lai, neskatoties uz tilta slēgšanu, nodrošinātu Atmodas bulvāra un O.Kalpaka ielas tuvumā dzīvojošos ar regulāru transportu, kā arī, ņemot vērā pagājušā gadā saņemtos iedzīvotāju ieteikumus, 22.maršruta mikroautobuss, pieturot visās pieturvietās, pa ceļam faktiski veiks Karostas kanāla apbraukšanu.

Sakarā ar to, ka gan tilta slēgšanas lēmums, gan transporta plānošana ir procesā, daudz precīzāku informāciju par sabiedriskā transporta izmaiņām plānojam iedzīvotājiem izplatīt  tiklīdz būsim saņēmuši izpilddirektora rīkojumu par tilta faktisku slēgšanu".