Saistībā ar to, ka "Covid–19" pandēmijas dēļ ir atcelta nedēļas nogalē plānotā gaismas pastaiga "Izgaismotā Liepāja", un, lai šajā tumšajā laikā liepājnieku vidū radītu gaišāku un priecīgāku noskaņojumu, liepājnieki paši aicināti izgaismot savas mājas un pagalmus, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Pilsētas izgaismošanā aicināti iesaistīties pilsētas uzņēmumi un iedzīvotāji, pie savu ēku un īpašumu fasādēm, logiem un durvīm izveidojot kādu gaismas objektu.

Iedzīvotāji var būt radoši, drosmīgi un brīvi izvēlēties krāsas, formas un veidus, kā noformēt savas mājas vai uzņēmumu ēkas, ņemot vērā šī gada paredzēto tematiku par godu "Liepājas Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" pieteikuma koncepcijas vadmotīvam –  (ne)miers.

Aicinājums iesūtīt izgaismoto īpašumu fotogrāfijas, norādot arī adresi, Liepājas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļai uz e-pasta adresi: samd@liepaja.lv. Aktīvākie liepājnieki saņems veicināšanas balvas no Liepājas valstspilsētas pašvaldības.

Paši iedzīvotāji var izvēlēties, cik ilgi vēlas izgaismot savu īpašumu, bet informāciju par objektiem lūgums atsūtīt uz norādīto e–pasta adresi līdz 27. oktobrim. ‘

Jau ziņots, lai tumšajā rudens laikā liepājniekiem un pilsētas viesiem sniegtu iespēju neparastā veidā izbaudīt Liepājas šarmu, to iepazīt no jauna un ierastās vietas ieraudzīt citā gaismā, no 21. līdz 24. oktobrim bija paredzēta jau otrā pastaiga "Izgaismotā Liepāja". Saistībā ar aktuālajiem valdības lēmumiem "Covid–19" pandēmijas ierobežošanai, pastaiga ir atcelta un notiks laikā, kad atkal būs atļauti lieli masveida pasākumi.