No ceturtdienas, 22. decembra, gājējiem jāņem vērā, ka pārkļūšanai pār Raiņa un 1905. gada ielu, vispirms nepieciešams nospiest luksoforu gaismas signāla maiņas pogu.

Tas saistīts ar to, ka modernizēts luksoforu objekts Raiņa, O. Kalpaka, 1905. gada ielu krustojumā, informē sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Pēc pogas nospiešanas luksoforu darbības ciklā ir ieprogrammēts laiks gaismas signāla maiņai uz zaļu. Tā kā Raiņa ielā ir intensīva autosatiksme, gājējiem jāņem vērā, ka no pogas nospiešanas brīža, līdz brīdim, kad iedegsies zaļais signāls, aizritēs zināms laiks – no 10 sekundēm līdz vienai minūtei.

Līdzīgs risinājums šogad īstenots Uliha un Robežu ielas krustojumā, arī Brīvības ielā – pie metalurgu uzņēmuma galvenās kantora ēkas. Šajās vietās gājējiem arī ir jānospiež pārejas šķērsošanas gaismas slēdzis.

Šis ir tikai pirmais darbs no pasākumu kopuma, lai mazinātu sastrēgumus Kalpaka un Raiņa ielā pie dzelzceļa pārbrauktuves.  Citi darbi  turpināsies nākamajā gadā.

2017.gada budžetā pašvaldība piešķīrusi 57 tūkst. euro satiksmes plūsmas uzlabošanai Raiņa un Kalpaka ielās. Februārī, atkarībā no laika apstākļiem, izvietos autotransporta detektorus, lai varētu automātiski regulēt luksoforu darbību katrā kustības virzienā atkarībā no  reālās transporta plūsmas.

2017.gada aprīlī VAS “Latvijas dzelzceļš” plāno salabot pārbrauktuves segumu, bet pašvaldības iestāde “Komunālā pārvalde” uzsāks pārbūves darbus Kalpaka ielā, izbūvējot brauktuves paplašinājumu autobusu pieturvietā, lai tā apstāšanās pieturā nekavētu autotransporta plūsmu.