Liepājas pilsētas domes sēdē otrdien, 21.aprīlī, atbalstīts lēmums Ezerkrasta mikrorajonā, Cieceres ielā 21, izveidot suņu pastaigu laukumu.

Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumiem Ezerkrasta mikrorajonā izveidot suņu pastaigu laukumu, par vispiemērotāko vietu izvēlēts pašvaldības īpašumā esošais aptuveni 2500 kv.m lielais zemesgabals Cieceres ielā 21, kur suņu saimnieki ar saviem mīluļiem jau dodas pastaigās, informē Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Ķēde.

Plānots, ka teritorija tiks norobežota ar žogu, lai suņi šajā vietā varētu izskrieties bez pavadas, netraucējot apkārtējo māju iedzīvotājiem. Tāpat suņu pastaigu laukumu plānots aprīkot ar suņu "trenažieriem" jeb šķēršļiem, lai suņu īpašniekiem savus mīluļus būtu iespējams kvalitatīvi nodarbināt.

Tuvākajā laikā tiks sākta suņu pastaigu laukuma projektēšana un plānots, ka šī gada laikā teritorija tiks norobežota un aprīkota ar visu nepieciešamo suņu pastaigu laukuma izveidei. Par suņu pastaigu laukuma izveidošanu atbildīga būs Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa. Savukārt pēc laukuma izveides tā apsaimniekošanu veiks Liepājas pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti".

Liepājā tas būs trešais suņu pastaigu laukums. Norobežota teritorija suņu pastaigām atrodas arī Zvejnieku alejā, kā arī pie pašvaldības dzīvnieku patversmes "Lauvas sirds", 14.novembra bulvārī 31/33.

Pēc šī laukuma izveidošanas tiks meklētas optimālas vietas suņu pastaigu laukumu izveidei arī citos pilsētas mikrorajonos – Ziemeļu priekšpilsētā, Karostā, Jaunliepājā un Zaļajā birzē.

Kā iepriekš ziņots, vieta Zvejnieku alejā, kur pašlaik atrodas suņu pastaigu laukums, perspektīvā plānota SPA kompleksa būvniecībai, līdz ar to pašvaldība jau laicīgi risina jautājumu, kur suņu saimniekiem vest pastaigā savus mīluļus arī citos pilsētas mikrorajonos.