Šogad konkursā "Energoefektīvākā ēka Latvijā" kopumā saņemti 23 ēku pieteikumi, no kuriem lielākais ēku skaits – 13 – pretendē uz uzvaru nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023", informē Ekonomikas ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Nominācijā "Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023" iesniegti 13 pieteikumi, konkursam piesakot ēkas šādās adresēs:
1) Rīga, Vidrižu iela 4;  
2) Rīga, Kartupeļu iela 19;
3) Valka, Stendera iela 2;
4) Valka, Ausekļa iela 2;
5) Valka, Tirgus iela 14;
6) Valka, Tirgus iela 16;
7) Valmiera, Viestura laukums 2;
8) Ādažu novads, Carnikava, Jūras iela 8;
9) Ozolnieki, Meliorācijas iela 8;
10) Liepāja, Celtnieku iela 8;
11) Ventspils, Jūras iela 3;
12) Jelgava, Mātera iela 17;
13) Jelgava, Lielā iela 13.

Nominācijā "Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka Latvijā 2023. Jaunbūve" iesniegti trīs pieteikumi:
1) Rīga, Baložu iela 9;
2) Mārupe, Malduguņu iela 6;
3) Rīga, Dzelzavas iela 110.

Nominācijā "Energoefektīvākā publiskā ēka Latvijā 2023" iesniegti četri pieteikumi:
1) Carnikavas pamatskola, Ādažu novads, Carnikava, Nākotnes iela 1;
2) Bērnu atbalsta centrs "Dzintari", Liepāja, Salmu iela 53;
3) Ogres centrālā bibliotēka, Ogre, Brīvības iela 35;
4) Preiļu novada Bērnu un jauniešu sporta skola, Preiļi, Aglonas iela 24.

Nominācijā “Energoefektīvākā vienģimenes ēka 2023"  iesniegti divi pieteikumi:
1) Liepāja, Miera iela 9;
2) Rīga, Talsu iela 25a.

Nominācijā "Energoefektīvākā industriālā ēka Latvijā 2023" iesniegts viens pieteikums – noliktavas ēka Rīgā, Maskavas ielā 462 k–1.

Šobrīd konkursa komisija uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Konkursa otrajai kārtai izvirzīto ēku apsekošana to atrašanās vietās plānota šā gada augustā. Konkursa noslēguma pasākums un laureātu paziņošana plānota š.g. septembrī.

Kā zināms, Konkursu "Energoefektīvākā ēka Latvijā" jau 13 gadus organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar partneriem – šogad ar Klimata un enerģētikas ministriju un Latvijas Būvinženieru savienību. Ik gadu konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā" tiek izsludināts kampaņas "Dzīvo siltāk" ietvaros ar mērķi veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Šogad konkurss tika izsludināts š.g. aprīlī un pieteikumus dalībai konkursā varēja iesniegt līdz š.g. 16. jūnijam. Sīkāka informācija par konkursu pieejama konkursa interneta vietnē www.energoefektivakaeka.lv.   

Šā gada konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas "Dzīvo siltāk" sadarbības partneriem – Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkurss tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.