Lai veicinātu iedzīvotāju interesi par atbildīgu elektrotehnikas šķirošanu un skaidrotu savu laiku nokalpojušo iekārtu negatīvo ietekmi, Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA "Eco Baltia vide", tehnoloģiju uzņēmumu "Tet" un "Maxima Latvija" kopš aprīļa īstenoja kampaņu "Elektrotehnikas šķirošanās tūre", aicinot nodot nevajadzīgās elektroiekārtas otrreizējai pārstrādei. Kurzemes reģionā iedzīvotāji pārstrādei kopā nodeva 42 tonnas elektrotehnikas, savukārt aktīvākie Kurzemē bija Saldus iedzīvotāji, kuri akcijas laikā nodeva 14  tonnas elektrotehnikas, informē Latvijas Zaļā punkta sabiedrisko attiecību speciāliste Alise Zvaigzne.

""Elektrotehnikas šķirošanās tūrē" kopā esam savākuši 237 tonnas nolietotās elektrotehnikas. Prieks, ka arī kurzemnieki aktīvi piedalījās un deva savu artavu, lai savu laiku nokalpojošā  elektrotehnika nonāk pārstrādē, nevis poligona kalnā. Mūsu kopīgs uzdevums ir turpināt iesākto – gādāt, lai brīdī, kad iekārta beigusi kalpot, un  tā  nenonāk dabā vai neaizņem vietu šķūnīti, bet gan uzsāk jaunu dzīvi," uzsver Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Kopumā kampaņa "Elektrotehnikas šķirošanās tūre" norisinājās divos posmos. Pirmajā posmā, kas notika pie 28 veikaliem "Maxima", tostarp sešos punktos Kurzemes reģionā (Kuldīgā, Liepājā, Rojā, Saldū, Aizputē, Skrundā, Talsos un Tukumā), piedalījās vairāk nekā 360 iedzīvotāju, pārstrādei nododot 28 tonnas elektronikas. Savukārt kampaņas otrajā posmā, kas  norisinājās 63 šķirošanas laukumos visā Latvijā, tostarp 16 šķirošanas laukumos Kurzemē (Grobiņā, Kandavā, Kuldīgā, divos laukumos Liepājā, Priekulē, Rojā, Rucavā, Salacgrīvā, Saldū, Pāvilostā, Talsos, Tukumā, Vaiņodē un trīs laukumos Ventspilī), piedalījās vairāk nekā 900 Kurzemes reģiona iedzīvotāju, nododot gandrīz 14 tonnas elektronikas.

Kampaņas organizatori izsaka pateicību Kurzemes reģiona iedzīvotājiem par atsaucību un dalību kampaņā "Elektrotehnikas šķirošanas tūre", aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi savā novadā un zaļu Latviju kopumā.

Vērts atcerēties, ka elektrotehnika un baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, kuru sastāvā var būt bīstamas vielas, kas nonākot dabā, var atstāt būtisku negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību. Elektrotehniku un baterijas ir iespējams pārstrādāt, tādējādi radot jaunas izejvielas, kuras ir derīgas atkārtotai dažādu priekšmetu ražošanai. Līdz ar to, atbildīgi šķirojot, ir iespējams samazināt arī pirmreizējo dabas resursu izmantošanu.

Tāpat kampaņas organizatori atgādina, ka veco elektrotehniku ikdienā var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt tirdzniecības vietās, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Pakalpojumus vecās tehnikas savākšanai nodrošina arī atsevišķi atkritumu apsaimniekotāji.

Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē ŠEIT.