Tuvāko divu gadu laikā Liepājas osta piedzīvos vērā ņemamus infrastruktūras uzlabojumus, piemēram, tiks uzstādītas speciālas trokšņu ekrāna sienas.

To intervijā "Rietumu radio" teica Liepājas domes priekšsēdētājs, Uldis Sesks (Liepājas partija), ziņo LETA.

Speciālas trokšņus aizturošas sienas tiks uzstādītas no Kalpaka ielas līdz "Terrabalt" piestātnei, kur notiek prāmju satiksme. Sesks uzskata, ka tas noteikti uzlabos komforta līmeni, kas ir blakus mājās esošajiem iedzīvotājiem un, ka infrastruktūras uzlabošanas pasākumi ir nopietni soļi Liepājas attīstībā.

"Mēs tuvojamies kravu pieauguma maksimumam, līdz ar to ir jāsper nākamie soļi ostas infrastruktūras attīstībā. Ir sagādāti vajadzīgie finanšu resursi no Eiropas fondiem un tiek veikts nopietns darbs pie tā, lai uzlabotu ostas auto pievadceļus," teica Sesks, piebilstot, ka tiks sakārtota auto un dzelzceļu infrastruktūra tā, lai tās netraucē ikdienas dzīvei.

Nākamais solis esot viļņlauži, kas ir būvēti pirms daudziem desmitiem un pat simtiem gadu, un kuģu ceļu uzlabojumi. Sesks sacīja, ka tuvāko divu gadu laikā Liepājas ostā tiks veikti ļoti nozīmīgi uzlabojumi un tiks paaugstināta tās konkurētspēja.

Plānotās projekta izmaksas būs 6,3 miljoni eiro, tajā skaitā Kohēzijas fonda līdzfinansējums 5,09 miljoni eiro. Plānotais realizācijas laiks ir no 2017. līdz 2019.gadam.

Paralēli notiks arī Liepājas Jahtu ostas modernizācija, kuras realizācijai tika piesaistīts finansējums, apmēram, 450 000 eiro apmērā, no Interreg Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta "Uzlabota jahtu ostu infrastruktūra un ostu tīkla attīstība Igaunijā un Latvijā". Projektu plāno īstenot līdz 2018.gada beigām.