Liepāja Dienvidkurzemes jeb Lejaskurzemes novada domes mājvietai varētu piedāvāt rekonstruējamās Peldu ielas 5 nama augšējos stāvos, intervijā „Rietumu radio” pastāstīja Liepājas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

„Ja runājam par Lejaskurzemes novadu, kurā apvienojas astoņas pašvaldības un Liepāja, dalās domas par administratīvo centru, kaut pagaidām noteikts, ka tā būs Liepāja,” stāsta Vilnītis. „Ir novadi, kurus apmierina esošais plāns, taču ir novadi, kuri vēlai, lai viņi būtu attīstības centrs.”

Pēc Vilnīša teiktā, Liepāja strīdā neiejauksies. „Taču tā kā mūs ir uzrunājuši četru novadu domes priekšsēdētāji, paužot vēlmi Liepājā atrast telpas, mēs šādu iespēju redzam un esam piedāvājuši. Tā ir ēka Peldu ielā 5 – augšējie, vēl neizbūvētie, stāvi.”

Par “vissāpīgāko” sadaļu administratīvi teritoriālajā reformā Liepājas domes priekšsēdētājs uzskata ieceri, ka Liepāja kopā ar novadiem veidotu vienotu Investīciju un attīstības plānu.

“Ja Liepājai kā pilsētai prioritātes ir jaunu ražotņu un biznesa parku veidošana, ostas un lidostas attīstība, bijušā “Metalurga” teritorijas apgūšana, tad novadiem ir pavisam citas prioritātes, piemēram, ceļi, mežu apsaimniekošana, lauksaimniecība,” sacīja Vilnītis. “Vairāk nekā 90% prioritāšu ir atšķirīgas. Turklāt Liepāja pie sava Attīstības plāna jau strādā, bet novadi šo plānu varēs sākt veidot pēc 2021.gada, pēc pašvaldību vēlēšanām. Līdz ar to būs atšķirīga gatavība pretendēt uz nākamā plānošanas perioda fondu finansējumu.”