Šajā pavasarī darbu sācis Baltijā lielākās vides resursu apsaimniekošanas uzņēmumu grupas AS "Eco Baltia" uzņēmuma SIA "Eco Baltia vide" Kurzemes filiāles būvgružu šķirošanas laukums Liepājā, Ezermalas ielā 11. Tajā tiks šķiroti visa veida būvniecības un celtniecības atkritumi, paplašinot būvgružu nodošanas pakalpojuma pieejamību iedzīvotājiem un uzņēmumiem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā, informēja SIA "Eco Baltia vide" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Alise Zvaigzne.

Laukuma izveidošana palīdzēs samazināt būvniecības atkritumu apjomu nonākšanu poligonos vai tiem nepiemērotās vietās, kas rada būtisku kaitējumu videi. Paredzams, ka vismaz puse no ievestajiem materiāliem tiks nodoti otrreizējā apritē un varēs pārtapt par vērtīgiem resursiem, nodrošinot to atkārtotu izmantošanu, pretēji riskam tikt apglabātiem poligonos. Liepājas būvgružu šķirošanas laukuma jaudas pakāpeniski plānots audzēt līdz 2400 tonnām gadā. Paredzams, ka materiāli laukumā mēros ceļu no  "Eco Baltia vide" apsaimniekošanas reģioniem Dienvidkurzemē, piemēram, Liepājas, Grobiņas u.c. pilsētām.

Jaunajā laukumā iespējama dažāda veida celtniecības un lielgabarīta būvniecības atkritumu šķirošana – betona, cementa, dzelzsbetona konstrukciju, flīžu, keramikas un ģipša materiālu, ķieģeļu un tamlīdzīgu materiālu šķirošana.

Laukumā Liepājā būvgružu priekšķirošana tiek veikta gan ar traktortehniku, gan manuāli, kopā nodarbinot 3-4 cilvēkus. Pēc pieprasījuma būvgružu pieņemšanu paredzēts paplašināt, mērķtiecīgi attīstot būvgružu apsaimniekošanu kā nozīmīgu biznesa virzienu arī Kurzemes reģionā. SIA "Eco Baltia vide" mērķis ir nodrošināt ikvienam ērti pieejamu pakalpojumu un šķirošanas infrastruktūru.

Atkritumu šķirošanas laukumā Liepājā, Ezermalas iela 11, iedzīvotājiem otrreizējai pārstrādei ir iespējams nodot dažāda veida iepakojumu, elektropreces, baterijas, lielgabarīta atkritumus, tekstilizstrādājumus, spuldzes, savukārt būvgružu izvešanas pakalpojums jāpiesaka uzņēmuma klientu centrā. Šķirošanas laukuma darba laiki pieejami ŠEIT.

Stiprinot uzņēmuma uzņemto kursu aprites ekonomikas veicināšanā, šī gada maijā Pierīgā atklāts būvgružu šķirošanas un pārstrādes laukums ar automatizētu šķirošanas līniju, kas nodrošinās automatizētu būvgružu šķirošanu.

Plašāka informācija par citiem "Eco Baltia vide" pakalpojumiem un nodrošinātajām atkritumu šķirošanas iespējām, kā arī aktuālo informāciju iespējams atrast uzņēmuma mājaslapā.