Pirms dažām dienām, 11.oktobrī, Valsts policija ziņoja par kādu ceļu satiksmes negadījumu Kungu ielas un Bāriņu ielu krustojumā – uzbraukumu gājējai, kura šķērsoja braucamo daļu pa gājēju pāreju. Gājēja guva ķermeņa sasitumus, bet Valsts policijā par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Šis ir ļoti dzīvs krustojums, turklāt tur atrodas vienīgā gājēju pāreja, tikšanai pāri Kungu ielai, lai apmeklētu publikas iecienīto Interjera muzeju jeb Hoijeres kundzes viesu namu. Taču jau ilgāku laiku (vismaz no septembra sākuma) krustojums bija nodots būvnieka rīcībā, kas tur pēc Komunālās pārvaldes pasūtījuma īstenoja "esošās gājēju pārejas pārbūvi, apgaismojuma ierīkošanu un ietves paplašināšanu uz Kungu ielas, iepretim bijušajam Hoijeres kundzes viesu namam, un Kungu un Bāriņu ielas krustojuma asfalta seguma atjaunošanu un horizontālo apzīmējumu uzklāšanu Kungu ielas posmā starp Malkas un Bāriņu ielām".

Izārdītais krustojums līdz ar to kļuva vēl bīstamāks, jo asfalta virskārta ar visu "zebru" bija noņemta.

Šonedēļ beidzot paredzētie būvdarbi objektā ir pabeigti, portāls irliepaja.lv uzzināja Komunālajā pārvaldē.

"Šobrīd tiek gatavoti dokumenti objekta nodošanai ekspluatācijā – tā tiek plānota nākamajā nedēļā.

Kungu ielā satiksmes ierobežojumu zīmes un norādes sakarā ar būvdarbiem jau ir novāktas, līdz ar to autovadītājiem turpmāk jāievēro no jauna uzstādītās zīmes un horizontālie brauktuves apzīmējumi. Bāriņu ielas posmā pie Hoijeres nama būvdarbu aprīkojums tiks novākts nākamās nedēļas sākumā – tad arī tiks atjaunota transporta kustība, kas līdz šim būvdarbu dēļ bija aizliegta.

Jebkurā gadījumā autovadītāji un citi satiksmes dalībnieki joprojām ir aicināti vērīgi sekot līdzi ceļu satiksmes zīmju un norāžu izmaiņas Kungu un Bāriņu ielas krustojumā, lai izvairītos no jebkāda rakstura ceļa negadījumiem," portālam atbildēja Komunālās pārvaldes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.