Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas ēkas (Zivju ielā 7) pirmā stāva logos ir skatāma mākslinieka Mārtiņa Krūmiņa gleznu izstāde "Realitātes diktēta abstrakcija".

Mākslinieks Mārtiņš Krūmiņš par savām gleznām raksta šādi: "Jebkurš literārs vēstījums – dokumentāls notikuma apraksts vai kāda autora personiska attieksme pret notiekošo un pamanīto lasītājā rosina vizuālu iztēli. Pamazām šī iztēle aizrauj un bieži aizved tālāk, prom no literārā satura. Tajā brīdī sāk darboties tēlainā domāšana, kas pārtop vizuālā pasaules uztverē un izpratnē. Man ar to pietiek, lai varētu domāt abstrakti un gleznieciski, un rastos kādas abstraktas gleznas ieceres."

Gleznotājs un fotogrāfs Mārtiņš Krūmiņš beidzis Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu (1982), Latvijas Mākslas akadēmiju (1991), Šauļu Universitātes (Lietuva), Mākslas fakultātes maģistrantūru, A.Visocka meistardarbnīcu (1996). Savu radošo darbību aizsācis kā fotogrāfs, bet pēdējos gados aizvien vairāk pievērsies meklējumiem glezniecībā. Īpaši mīļa ir pilsētas tēma, glezno ainavas, ziedus, kā arī abstraktus, ekspresīvus tēlojumus. Mārtiņš Krūmiņš piedalījies vairāk kā 50 grupu izstādēs Latvijā un ārvalstīs, kopš 1993. gada bijušas 13 personālizstādes Latvijā un Lietuvā. Mākslinieka darbi atrodas Millersvilles Universitātes kolekcijā (Pensilvānija, ASV), Rutgersa Universitātes kolekcijā (Ņūdžersija, ASV), Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Rīgas Vēstures un Kuģniecības muzejā, Latvijas Arhitektūras muzejā, privātkolekcijās Latvijā un citur pasaulē.

Kaut arī dzimis un audzis Rīgā, Mārtiņš par savu iedvesmas pilsētu uzskata Liepāju. Kopš 2013.gada ir Liepājas Universitātes lektors.