Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valde 14. maijā pieņēmusi lēmumu parakstīt līgumu ar būvnieku – SIA "ReRe meistari" – par Liepājas jahtu ostas rekonstrukciju, portālu irliepaja.lv informēja SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs, kā arī jahtu ostas projekta vadītājs Kaspars Poņemeckis.


Nākamās nedēļas sākumā tiks slēgts līgums ar būvnieku par līgumcenu 569 265 eiro (bez PVN), pastāstīja Poņemeckis. Būvdarbus plānots pabeigt 150 dienu laikā pēc būvatļaujas saņemšanas.


"Visu sezonu ostas 80. piestātnē būs kārtīgs darbs, taču jahtu kustība netiks pārtraukta – tās tiks novirzītas uz 81. piestātni, 

arī jahtu centra kiosks paliks savā vietā," atklāja Poņemeckis.


Jahtu ostas rekonstrukcijas projektēšanas darbus veicis uzņēmums SIA "K-Idea".


Jahtu centra biroja ēkas vizualizācija.


Jau vēstīts, ka 27. janvārī, SEZ iepirkumu komisija atvēra piedāvājumus atkārtoti izsludinātajam konkursam par jahtu ostas infrastruktūras 1. kārtas būvniecību.


Tā kā tika pieņemts lēmums sadalīt projekta realizāciju trijās kārtās, tad šobrīd tiks realizēta pirmā kārta, pastāstīja Poņemeckis.


Tajā paredzēti "Interreg" Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības projekta līdzfinansētie darbi – 80. piestātnes (no Tramvaju tilta līdz viesnīcai "Promenāde") rekonstrukcija,

savukārt otrā un trešā kārta, ko plānots īstenot nākamo piecu gadu periodā, tiktu realizēta par SEZ līdzekļiem, paredzot teritorijas labiekārtošanas darbus, iekļaujot nožogojuma, atbalsta sienas atjaunošanu, vides objektu uzstādīšanu u.c.


Papildināts ar SEZ informāciju. Ar katru gadu Liepājas jahtu ostā ienāk arvien vairāk jahtu. Jahtu skaita pieaugums ir salīdzinoši neliels, bet stabils. 2019. gadā dominēja jahtas no Vācijas, Polijas, Lietuvas, bet vasaras vidū parādījās vairāk jahtu no Skandināvijas valstīm – Zviedrijas un Somijas.

Viena no Liepājas Jahtu osta priekšrocībām ir tā, ka tā atrodas pilsētas centrā un ērti ar kājām var izstaigāt visu Vecliepāju. Tāpat jahtsmeņi bieži meklē iespēju nokļūt Karostā, jo ienākot Liepājas ostā nevar nepamanīt zeltītos Karostas Svētā Nikolaja katedrāles kupolus, kas laistās saules staros.

Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints apliecina, ka Jahtu skaits pēdējos gados ir līdzīgs  ar pozitīvu dinamiku – katru gadu jahtu skaits pieaug, tomēr grūti prognozēt kā tas būs šogad un kā jahtsmeņu tradīcijas un ceļotprieku ietekmēs Covid-19 pandēmija un tās radītie ierobežojumi. 

Arī šogad gatavojoties jaunajai jahtu sezonai Liepājas Jahtu ostas pārstāvji piedalījās vairākās izstādēs, kas tāpat kā iepriekš ir rezultējies un  atkal kāda jahta vairāk iegriežas Liepājas Jahtu ostā. Liepājas Jahtu ostas vadītājs Kārlis Kints uzsver, ka ļoti svarīgi ir iekļauties kopējā loģistikā, jo jahtsmeņi plānojot savus ceļojumus, izvēlas maršrutu - kurā ostā ienākt un uzkavēties kādu dienu.
 

Uzziņa
Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde Liepājas jahtu ostu savā pārvaldībā pārņēma 2015. gada maijā.

Liepājas jahtu ostu 2016. gada sezonā apmeklēja 326 jahtas, 2017. gadā 327 jahtas, 2018. gadā 359 jahtas, bet 2019. gadā 370 jahtas.

Liepājas Jahtu osta arī līdz šim varēja lepoties ar vides un servisa kvalitātes simbolu – Zilo karogu.