Divas dienas, 5.un 6.oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinās vērienīgā Baltijas pilsētu savienības 11. Ģenerālā konference. Tajā piedalās ap 200 delegātu no 76 pilsētām.

Konferencē „Balstoties uz pagātni, tiekties uz nākotni” tika spriests par Baltijas jūras piekrastē esošajām pilsētām būtiskiem jautājumiem – ekonomiku, vides un klimata izmaiņām, Eiropas Savienības līdzekļu apgūšanu, attīstības plānošanu un kopīgiem projektiem.

„Baltijas pilsētu savienība ir nozīmīgs spēlētājs lemšanā par reģiona attīstību un nākotnē tās loma tikai pieaugs. Pašvaldības ir tās, kas atrodas vistuvāk iedzīvotājiem, spēj izprast to intereses un tām ir atvēlēta arī būtiska loma Eiropas Savienības Stratēģijā Baltijas jūras reģiona attīstībai,” tre'\sdien, 5. oktobrī, atklājot konferenci sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis.

Vējonis paslavēja arī konferences rīkotāju Liepāju kā ilgtspējīgas attīstības paraugu, kas spējusi izmantot savas atrašanās vietas, vēstures, vides sniegtās iespējas un kā pozitīvs piemērs minēts arī vairākos starptautiskos attīstības plānošanas dokumentos.
Baltijas pilsētu savienība dibināta 1991. gada septembrī. Šajā organizācijā apvienotas vairāk nekā 100 pilsētas no 10 valstīm Baltijas jūras piekrastē.

Viesojoties Liepājā, Raimonds Vējonis pasniedza arī pagājušajā nedēļā piešķirtos „Zaļos sertifikātus” Liepājas puses viesu izmitināšanas uzņēmumiem – trešdien brīvdienu mājai „Zariņi” un kempingam „Laikas”, bet ceturtdien ministrs kopīgi ar Liepājas domes vadību sveica viesu māju „Ezera māja”.