Ceturtdien, 27.jūnijā, pulksten 16 Liepājā notiks Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras karoga svinīgā pasniegšanas ceremonija, kurā piedalīsies arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Paredzēts, ka ceremonijā būs arī Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Jūras spēku vadība, Liepājas garnizona vienību komandieri un citi aicinātie viesi, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente majore Sandra Brāle.

"Karogs, tas pirmkārt simbolizē ne tikai vienības piederību kādai ieroču šķirai, bet tas ir arī vēstījums. Vēstījums par vienības identitāti, tās lepnumu par uzdevumu izpildi un atbildību, ar kādu šie uzdevumi un mērķi tiek sasniegti. Mīnu kuģu eskadra ir lielākā Jūras spēku vienība, kas šogad atzīmēs savu izveidošanas 15.gadskārtu," uzsver Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras komandieris komandkapteinis Gvido Ļaudups.

Mīnu kuģu eskadra tika izveidota 2004.gada 1.jūlijā, kā jauna vienība, un tāpēc tā nav nevienas vienības pēctecības mantiniece. 2004. gada 1. jūlijā eskadras sastāva tika ieskaitīti štāba un apgādes kuģis A-53 "Virsaitis", mīnu tralētāji M-01 "Viesturs" un M-02 "Imanta", mīnu meklētājs M-03 "Namejs" un Ūdenslīdēju komanda. Mīnu kuģu eskadras devīze ir "Mēs latvju zemes dzintarjūru drošu sevim darīsim".

Lasi vairāk par Mīnu kuģu eskadras karogu var lasīt sargs.lv.