Ņemot vērā to, ka sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzējs AS "Liepājas autobusu parks" saskāries ar darbinieku (autobusu vadītāju) trūkumu, nespējot izpildīt valstī noteiktās prasības, pasažieriem jārēķinās, ka līdz risinājuma atrašanai vairāki autobusu reisi un maršruti netiks izpildīti, informē aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports".

No 15.novembra valstī stājas spēkā prasība, ka valsts, pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekiem bez izņēmuma, kā arī privātā sektora darbiniekiem, kuri strādā klātienē, ir nepieciešams "Covid–19" vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. AS "Liepājas autobusu parks" daļa no autobusu vadītājiem nav uzsākuši vakcinācijas procesu un, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, tiks atstādināti no darba pienākumu veikšanas. Tāpat uzņēmumā ir autobusu vadītāji, kuri atrodas uz slimības lapas. Līdz ar to uzņēmums nespēj nodrošināt pilnvērtīgu sabiedriskā transporta pakalpojuma izpildi un saistības pret pašvaldības aģentūru "Liepājas sabiedriskais transports" un pasažieriem.  

Līdz uzņēmums radīs optimālāko risinājumu minētajai problēmai, vairāki maršruti un reisi turpmākajās dienās netiks izpildīti. Lielākais akcents reisu izpildē tiks likts uz lielajiem autobusiem, kas turpinās braukt ierastajā režīmā.

Par izmaiņām autobusu kustības sarakstā aicinām pasažierus sekot līdzi aktualitātēm aģentūras mājaslapā www.liepajastransports.lv sadaļā "Maršrutu kustības saraksti", kur informācija, tiklīdz to būs sniedzis pārvadātājs, tiks regulāri atjaunota.

Tāpat aicinām pasažierus mājaslapas www.liepajastransports.lv sadaļā "Reāllaika karte" sekot līdzi sava gaidītā transportlīdzekļa kustībai, lai pārliecinātos, ka reiss ir uzsākts un tiek izpildīts. Sadaļa "Reāllaika karte" ir savienota ar vietni marsruti.lv. Šīs vietnes kartē ir redzami visi transportlīdzekļi, kas attiecīgajā brīdī izpilda reisus, to precīza atrašanās vieta, braukšanas virziens, reisa numurs, braukšanas ātrums, kā arī transportlīdzekļa reģistrācijas numurs un veids. Kartē ar zilu krāsu tiek apzīmēti lielie autobusi, ar oranžu – mazas ietilpības autobusi, savukārt ar zaļu – tramvaji. Šis rīks vislabāk atainos reālo situāciju un ļaus pasažierim, pirms došanās uz pieturvietu, plānot turpmāko rīcību.

Tramvaju kustībā izmaiņas nav gaidāmas, jo tramvaja pārvadājumu izpildītājs pilsētā – uzņēmums SIA "Liepājas tramvajs" – ir panācis augstu vakcinācijas aptveri darbinieku vidū, līdz ar to tas liepājniekiem spēj nodrošināt pilnvērtīgu pakalpojumu.