Lai pievērstu valsts amatpersonu uzmanību bēdīgi slavenā ceļa, kas savieno Liepāju ar Rucavu, sliktajam tehniskajam stāvoklim, Rucavas novada dome arī šogad plāno rīkot piketu.

Tā "Rietumu Radio" atzina novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze, norādot, ka pēdējo nedēļu laikā uz ceļa atkal izveidojušās bīstamas bedres, kurās iebraucot sabojātas desmitiem vieglo un arī kravas automašīnu, raksta LETA.

"Šodien man zvanīja novada iedzīvotājs un stāstīja, ka nesen ceļa posmā starp Rucavu un Liepāju saskaitījis piecas automašīnas, kurām ceļa malā mainītas riepas," informēja Stendze. "Situācija ir patiešām dramatiska, jo bedres ir dziļas un ar asām malām," atzīst Rucavas novada domes priekšsēdētāja, piebilstot, ka arī pati, dodoties uz Liepāju, redzējusi vairākas automašīnas, kas bedru dēļ cietušas. "Dienas laikā vēl ir iespējams kaut kā izlīkumot, taču tumsā vai lietus laikā no bedrēm izvairīties ir ļoti grūti," atzīst Stendze, uzsverot, ka ar katru gadu situācija tikai pasliktinoties.

"Visas demokrātiskās metodes, lai pievērstu valsts uzmanību ceļa sliktajam stāvoklim, esam izmēģinājuši. Varbūt tagad būs jāizdomā kaut kas neatļauts," spriež novada vadītāja. Viņa apliecināja, ka arī šogad noteikti tiks rīkots pikets, protestējot pret ceļa slikto stāvokli. Piketa datums gan vēl neesot noteikts.

Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska, jautāta par ceļu stāvokli, "Rietumu Radio" atzina, ka bedres ir izveidojušās arī uz Priekules-Grobiņas ceļa, kas vietām sastāv tikai no iepriekšējos gados uzliktajiem bedru ielāpiem. Novada vadītāja spriež, ka bedru veidošanos ietekmējuši ne vien laika apstākļi, bet arī intensīvā smagā transporta kustība, jo novadā ir daudz grants karjeru un pa ceļu pārvietojas baļķvedēji.

Kā atzina Jablonska, ceļa sliktais stāvoklis būtiski apgrūtina aptuveni 100 novada iedzīvotāju pārvietošanos, kuri ikdienā dodas uz darbu Liepājā. "Iedzīvotāji bieži zvana un par slikto ceļu lamā pašvaldību," atzīst Jablonska, norādot, ka par šo problēmu ir informēta Satiksmes ministrija. "Viņu nostāja, aizbildinoties, ka nekas netiek darīts, ir tāda, ka šis ceļš vedot uz nekurieni," atzina Priekules novada domes vadītāja.

Jau ziņots, ka pagājušā gada martā, lai pievērstu Satiksmes ministrijas uzmanību ceļa seguma kritiskajam stāvoklim, Rucavas novadā uz valsts autoceļa A11 jeb Liepāja-Lietuvas robeža notika novada pašvaldības, iedzīvotāju un sabiedrisko organizāciju rīkots pikets.

Novada pašvaldība sagatavojusi arī nosūtīja protesta vēstuli Satiksmes ministrijai, kuru parakstījuši 600 cilvēku. Tajā norādīts, ka nepieciešama nekavējoša un saskaņota valsts institūciju rīcība, nepieļaujot valsts autoceļu tīkla sagraušanu.

Rucavas novada dome lūdz valsts pārvaldes institūcijām apzināties šīs problēmas nopietnību un pieņemt lēmumu par autoceļa A11 posma Liepāja-Lietuvas robeža tehniskā stāvokļa uzlabošanu un programmas valsts vietējo autoceļu sakārtošanai novadu atbalstam atjaunošanu.

Jau ziņots, ka arī Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks pērn martā nosūtījis vēstuli Latvijas autoceļu pārvaldītāja "Latvijas valsts ceļi" valdes priekšsēdētājam Ivaram Pāžem un Latvijas autoceļu apkopes uzņēmuma "Latvijas autoceļu uzturētājs" valdes priekšsēdētājam Vladimiram Kononovam, jau atkārtoti prasot uzlabot valsts autoceļa Liepāja-Palanga tehnisko stāvokli.

Pilsētas mērs vēstulē informējis, ka pašvaldība regulāri no autotransporta kravu pārvadātājiem un autobraucējiem saņem pamatotas sūdzības par valsts galvenā autoceļa Liepāja-Lietuvas robeža posma Nīca-Lietuvas robeža tehnisko stāvokli.