Valdība šodien atbalstīja iespēju Kultūras ministrijai (KM) pārdalīt prognozēto līdzekļu ekonomiju 123 944 eiro apmērā KM valsts budžeta programmā "Kultūrizglītība", lai nodrošinātu aktuālo vajadzību risināšanu divās kultūrizglītības iestādēs, aģentūru LETA informēja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Profesionālās izglītības kompetences centram (PIKC) "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" tiks novirzīts finansējums 28 297 eiro apmērā, lai nodrošinātu jaunbūves Alejas ielā 18, Liepājā, 2.kārtas papildu izmaksas.

Savukārt PIKC "Nacionālā Mākslu vidusskola" tiks pārdalīts finansējums 44 972 eiro apmērā pagaidu telpu Meža ielā 1 k–1, Rīgā, nomas maksas un uzturēšanas izdevumu segšanai un 50 675 eiro ēkas Slokas ielā 52b, Rīgā, uzturēšanas izdevumu un pārcelšanās izdevumu segšanai.

KM pārstāve skaidro, ka prognozētā ekonomija 123 944 eiro apmērā veidojusies, izrietot no 2021./2022.mācību gada laikā noteiktajiem "Covid–19" ierobežojumiem kultūrizglītības iestādēs. "Covid–19" pandēmijas laikā bija ierobežotas iespējas klātienes pasākumu organizēšanai, līdz ar to nenotika visas paredzētās meistarklases, koncerti un citi klātienes pasākumi un netika pilnībā izlietots ieplānotais finansējums izglītojamo sagatavošanai šiem pasākumiem.

Papildus tam kultūrizglītības iestāžu darbinieku atlīdzības fonda ekonomija ir izveidojusies, ņemot vērā, ka "Covid–19" pandēmijas laikā tika izsniegts lielāks darba nespējas lapu skaits, kas tika apmaksāts no valsts budžeta, kā rezultātā faktiskās atalgojuma izmaksas bija mazākas, nekā sākotnēji plānots.