Lai papildinātu ierastos pastaigu maršrutus Liepājā ar jauninājumiem, no 13.maija Liepājā ir izgaismoti Liepājas himnas tēli Kūrmājas prospektā, informē pašvaldība.

Pašlaik himnas tēlu skulptūras vizuāli ir skatāmas un baudāmas tikai diennakts gaišajā laikā. Pēc Liepājas reģiona tūrisma biroja datiem Liepājas himnas tēlu skulptūras ir starp Top 10 iecienītākajiem apskates objektiem pilsētā, tāpēc to izgaismošana un apskatīšana ir nepieciešama arī diennakts tumšajā laikā. To novērtēs gan liepājnieki, gan pilsētas viesi.

Kopumā Liepājas pilsētas Komunālā pārvalde ir iegādājusies piecus gaismas prožektorus, kas izgaismo četrus himnas tēlus (divi prožektori paredzēti himnas tēlam "telefonists").

Liepājnieki un pilsētas viesi līdz šim nav bijuši motivēti diennakts tumšajā laikā izvēlēties kā pastaigu posmu Kūrmājas prospektu, jo tumšajā laikā vides objekti - himnas tēli šajā posmā nav saskatāmi. Izgaismojot himnas tēlus, liepājnieki un pilsētas viesi būtu ieinteresēti izstaigāt šo posmu, pagarinot pastaigu līdz pat pludmalei vai parkam. Piedāvātais posms kļūtu gaišs un vizuāli pievilcīgs.

Gaismas prožektoru iegādei tika izlietoti 6,632 eiro, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.