Ar Latvijas arhitektu savienības 2010. gada labāko arhitektūras darbu skates izstādi Liepājas Olimpiskajā centrā mūsu pilsētā ieskandinātas Arhitektūras dienas.

Šogad Arhitektūras dienās liepājniekiem tiks piedāvāta plaša programma, kas turpināsies līdz pat oktobra beigām.

Izstādē „Mūsdienu stils”, kas turpināsies līdz 28. septembrim, skatāms Latvijas arhitektu veikums, kuru arhitektūras darbu skates žūrija atzinusi par izstādīšanas cienīgu. No Liepājas izstādē skatāma Māras baznīca Liepājā, Koku ielā 7. Baznīca projekta autori ir arhitektes Ausma Skujiņa un Judīte Skujiņa, pasūtītājs – Sv. Jāzepa Romas katoļu draudze.

Arhitektūras dienu galvenie pasākumi noritēs oktobrī. Lai arī notiks daudz un dažādi sarīkojumi, Arhitektūras dienu galvenā tēma būs jūgendstils. Tāpēc 7. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā atklās Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izstādi „Jūgendstils Latvijā”, bet 21. oktobrī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas zālē Ausekļa ielā 9 – 2011. gada Berči lasījumus „Jūgendstils – jauna dzīve, jauns stils”.
Berči lasījumi Liepājā pirmoreiz notika 2010. gada oktobrī – kā viens no ietekmīgākā un ražīgākā pilsētas arhitektūras veidola noteicēja Paula Maksa Berči (1840 – 1911) 170. jubilejas pasākumiem.

„Ievērojot liepājnieku milzīgo interesi par savas pilsētas vēsturi un godinot P. M. Berči devumu, Berči lasījumi turpināsies – šogad un turpmāk tie paredzēti kā Arhitektūras dienu pasākums Liepājā, ik reizi skatot pilsētas arhitektūru caur cita laikmeta, stila vai izcilas personības prizmu,” uzsver Vecliepājas arhitekte Gunta Šnipke, viena no šā gada Arhitektūras dienu programmas autorēm.

Lasījumos uzstāsies izcili un populāri Latvijas vēstures, arhitektūras un citu nozaru speciālisti, kas sniegs augstas raudzes profesionāļu skatījumu uz Liepājas arhitektūras mantojumu un tā vērtībām.

Visi Pasaules arhitektūras dienas pasākumi Liepājā ir bezmaksas.

Arhitektūras dienu pasākumu programma
No 1.septembra līdz 28.septembrim Liepājas Olimpiskajā centrā – izstāde „Mūsdienu stils”, Latvijas arhitektu savienības 2010.gada labākie arhitektūras darbi
No 7.oktobra līdz 30.oktobrim Liepājas Latviešu biedrības namā Latvijas Nacionālās bibliotēkas izstāde „Jūgendstils Latvijā”.
10.oktobrī Liepājas domē izstāžu „Pilsēta plus...” un „Stila pilsēta” atklāšana (Liepājas arhitektūras un dizaina jaunumi un vērtības)
Tirdzniecības centrā „Baata” izstādes „Laikabiedrs – liepājnieks” atklāšana (autors Uģis Kaugurs).
14.oktobrī pulksten 12 Liepājas 1. ģimnāzijas zālē ikgadējais informatīvais pasākums vecāko klašu skolēniem „Dzīves stila izvēle” - par arhitektūras un būvniecības specialitātēm, praktisko darbu un studiju iespējām Latvijā un ārvalstīs, 1.daļa.
Pulksten 14 tirdzniecības namā „Kurzeme” ikgadējās RTU studentu diplomdarbu izstādes „Jauno stils” atklāšana.
Pulksten 16 birojā „A projekts” Kūrmājas prospektā 9 (ieeja no Toma ielas) „Dzīves stila izvēle”, 2.daļa), tikšanās ar biroja vadošo arhitekti Agitu Lieģi un viņas kolēģiem.
20. oktobrī pulksten 14 Liepājas 1. ģimnāzijā – arhitektūras darbnīca bērniem, vada Arhitektu savienības Jauno arhitektu apvienības projekta „Skolnieks. Pētnieks. Pilsētnieks” arhitekti.
21. oktobrī pulksten 10 Liepājas 1. ģimnāzijas zālē 2011. gada Berči lasījumi „Jūgendstils – jauna dzīve, jauns stils”.
Pēcpusdienā (laiks un vieta tiks precizēti) – Liepājas Reģiona tūrisma informācijas biroja ikgadējā fotokonkursa dalībnieku un Liepājas Būvvaldes arhīva fotogrāfiju izlases „Pilsētas stils” atklāšana.