Gatavojoties aktīvajai tūrisma sezonai, mobilo sakaru operators "Bite"noslēdzis vērienīgu projektu, kura ietvaros ar ātru un kvalitatīvu 4G internetu aprīkoti valsts nozīmīgākie autoceļi.

Starp nozīmīgākajiem autoceļiem, kur tagad ir kvalitatīvs 4G internets, ir arī šosejas no Liepājas uz Rīgu un uz Ventspili, informē "Bites" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Karīna Javtušenko

Latvijas Valsts ceļu dati liecina, ka satiksmes intensitāte Latvijā pēdējos gados ir būtiski palielinājusies – pērn pa valsts galvenajiem autoceļiem ik diennakti pārvietojušās 5832 transporta vienības. Salīdzinoši vislielākā satiksmes intensitāte uz šiem ceļiem ir vasarā, īpaši nedēļas nogalēs, jo gan vietējie iedzīvotāji ceļo vairāk, gan arī ārvalstu tūristi Latviju par savu ceļojumu galamērķi izvēlas biežāk. Lai ātrs un stabils internets viņiem būtu pieejams visā Latvijā, tostarp pārvietojoties ar auto vai sabiedrisko transportu, BITE šā gada sākumā ieguldīja vairākus miljonus eiro interneta pārklājuma paplašināšanā un ātruma uzlabošanā uz valsts nozīmīgākajiem autoceļiem un to tuvākajā apkārtnē. Nule kā noslēdzies projekta pēdējais posms, kura ietvaros ar jaudīgo 4G internetu aprīkoti autoceļi Rīga–Daugavpils (A6) un Rīga–Valka (A3).

"Nav noslēpums, ka interneta patēriņš viedtālruņos strauji palielinās. Un tas ir tikai pašsaprotami, ņemot vērā šī resursa sniegtās iespējas. Piemēram, autovadītāju vidū populāras ir dažāda veida navigācijas aplikācijas un mobilie maršrutu plānotāji, kamēr pasažieri braucienu laikā nereti īsina laiku, straumējot mūziku un skatoties video. Lai uzlabotu "Bites" klientu ceļošanas pieredzi vasarā, kas ir īpaši piemērots laiks tuvāku un tālāku Latvijas nostūru iepazīšanai, ar jaudīgo 4G internetu aprīkojām vairāk nekā 60 bāzes stacijas tajos Latvijas lielāko autoceļu posmos, kuros ikdienā novērojama vislielākā satiksmes intensitāte, tostarp atsevišķos valsts galvenā autoceļa A12 Jēkabpils – Rēzekne – Ludza – Terehova posmos," norāda BITES vadītājs Kaspars Buls, piebilstot, ka šis projekts ir ļoti nozīmīgs solis uzņēmuma tālredzīgā un ilgtspējīgā attīstībā.

Jaudīgu un kvalitatīvu internetu ļoti novērtē ne vien vietējie iedzīvotāji, bet arī ārvalstu tūristi, kuru skaits pēdējos gados Latvijā aizvien palielinās – pērn tas pieaudzis par 7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, turklāt eksperti prognozē, ka arī šogad pieaugums varētu būt līdzīgs, proti, līdz 10%.

"Latvijā katru gadu palielinās gan vietējo, gan ārvalstu ceļotāju skaits. Labi zināms ir fakts, ka pēdējos gados lielākā daļa tūristu ceļojumu plānošanu un informācijas meklēšanu veic internetā. Pieejams internets, atrodoties ceļā, nodrošina tūristiem iespēju izmantot gan speciālās ceļošanas aplikācijas (tostarp latvia.travel), gan dažādas interneta vietnes un varbūt iebraukt kādā mazāk zināmā tūrisma objektā, kas atrodas pa ceļam, novirzīties no iepriekš plānota maršruta, rezervēt pakalpojumus, iegūt papildu informāciju. Ja šobrīd tūristiem ir ierasts, ka internets ir pieejams tūrisma uzņēmumos, tad iespēja to izmantot arī, atrodoties ceļā, vērtējama pozitīvi gan no praktiskā, gan izklaides viedokļa. Tas arī dod iespēju tūristiem ar saviem iespaidiem dalīties sociālajos tīklos jau ceļojuma laikā," skaidro LIAA Tūrisma departamenta vadītāja Inese Šīrava.

"Bite" ar ātro 4G internetu šā gada sākumā aprīkoja kopumā 12 Latvijas lielākos autoceļus tādos maršrutos kā: Rīga–Liepāja, Rīga–Eleja, Jēkabpils–Rēzekne, Rīga–Kolka, Ventspils–Liepāja, Madona–Ludza, Zilupe–Rēzekne, Rēzekne–Kārsava, Rīga–Daugavpils, Rīga–Valka, Rīga–Alūksne, Rīga–Skaistkalne.