Šogad 21.aprīlī jau piekto gadu Latvijā notiek Lielā talka. Laumas rajona iedzīvotājus uz to aicina Ziemeļu priekšpilsētas sakopšanas entuziasti.

Kā portālu informēja Dace Volksone, pagājušā gada Lielās talkas dienā neliela entuziastu grupa nolēma talkot Ziemeļu priekšpilsētā jeb savā "Laumas rajonā”. Plāns bija sakopt kaut nelielu daļu teritorijas starp Šķēdes ielu, 15.vidusskolu, Pulvera ielu un Internātskolu. Šajā vietā katru dienu iespējams satikt gan tuvējās apkārtnes iedzīvotājus, kas šo vietu šķērso dodoties ikdienas gaitās, gan suņus un viņu saimniekus, kas šeit pastaigājas, gan piknikotājus, gan tādus, kas vienkārši izklaides pēc mēģina te atnest un sadauzīt kādu pudeli. Ziemā "kalniņu” apmeklē daudz bērnu un viņu vecāku.

Pērn talkas rezultāts pārsteidza un gandarīja pašus, jo tika savākts vairāk kā 80 maisu dažādu drazu. Maisos nonāca liels daudzums stiklu, pudeļu, elektrotehnikas palieku, papīru, lupatu, pat ragaviņas, gultas matracis un pāris durvis. Par to, kur rodas šī "bagātība” varēja tikai pabrīnīties.

Šopavasar, nokūstot sniegam, atkal jau pavērās nepatīkams skats, tādēļ sestdien 21.aprīlī no pulksten 13 visi talkot gribētāji tiek aicināti pievienoties teritorijas starp Šķēdes ielu, 15.vidusskolu, Pulvera ielu un Internātskolu sakopšanā. Nepieciešams tikai darba spars, labs noskaņojums un piemērots apģērbs (arī darba cimdi). Maisi būs atrodami talkošanas vietā iepretīm daudzdzīvokļu dzīvojamajām mājām Šķēdes ielā 7 un Šķēdes ielā 15.