Trešdien Būvvaldes komisija pieņēma eskpluatācijā rekonstruēto skeitparku Jūrmalas parkā, informē SIA "Komunālā pārvalde" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Līdz ar to piektdien, 20. jūlijā, pulksten 12.00, varēs notikt šās jauniešu atpūtas un izklaides vietas atklāšana. Uz to aicināts ikviens interesents.

"Liepājniekiem esam solījuši, ka pilsētā tiks izveidots jauns skeitparks un ar prieku varu paziņot, ka šo piektdien notiks jaunā skeitparka atklāšana. Aicinu jauniešus būt aktīviem sportistiem, tajā pašā laikā domāt par savu drošību, kā arī rūpēties un saudzēt jauno skeitparku. Nedēļas nogalē ikvienam iesaku noskatīties demonstrējumus, ko sniegs gan paši liepājnieki, gan pilsētas viesi", uz jaunā skeitparka atklāšanu aicina Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Liepājas skeitparks tagad ir lielākais ārtelpas neslīdošā finiera klājuma skeitparks Latvijā, apgalvo  uzņēmuma "Mind Work Ramps" radošais direktors Mārtiņš Sleja. Te vienlaicīgi varēs nodarboties ap 30 ekstrēmā sporta veida cienītāju. Skeitparka iekārtojums ļaus trenēties gan iesācējiem, gan profesionāļiem.

Skeitparkā jaunieši varēs pilnvērtīgi nodarboties gan ar skeitborda slalomu, jo šim mērķim ir izveidota jauns 100 metrus garš slaloma celiņš, gan trenēties uz rampām, izmantojot skrituļslidas, skrituļdēļus, skrejriteņus, BMX un kalnu riteņus jeb MTB.

Atjaunotajā skeitlaukumā un izveidotajā slaloma trasē būs iespējams rīkot dažāda mēroga, arī starptautiskās skateboard sacensības.

Skeitpatrka rekonstrukcijas darbus sāka šā gada aprīļa beigās. Rekonstrukcija ietvēra ne tikai būvdarbus, bet arī jaunu rampu izgatavošanu un uzstādīšanu, ko pavieca uzņēmums "Mind Work Ramps". Visu rampu izbūve tiks pabeigta līdz šai piektdienai, kad ir paredzēta atklāšana un Latvijas mēroga skeiteru un citu ekstrēmo sporta veidu sacensības.

Rekonstrukcijas projekts paredzēja izveidot skeitparku ar jauniem elementiem, divu bojātu un vecu koku nozāģēšanu un četru jaunu koku stādīšanu, apakšzemes komunikāciju pārvietošanu, laukuma seguma nomaiņu un citus darbus. Tagad tie ir paveikti.  

Liepājas skeitparka rekonstrukcijas darbus veica Liepājas uzņēmums "Ostas celtnieks LM". Ņemot vērā, ka skeitparks atrodas Jūrmalas parka teritorijā, tā apsaimniekošanu turpmāk nodrošinās parka līdzšinējais apsaimniekotājs – SIA "Komunālā pārvalde".

Rekonstrukcijas laikā celtniekiem grūtības radīja gruntsūdens līmenis un grunts stāvoklis, līdz ar to bija nepieciešams papildus veikt gruntsūdens līmeņa pazemināšanu un grunts norakšanu un nomaiņu. Papildus sākotnējiem plānotajiem darbiem tika izbūvēts arī jauns gājēju celiņš no Jūrmalas ielas līdz skeitparka laukumam – agrākā celiņa vietā, ko klāja sadrupušais asfalts.

Lai skeitparks būtu vēl modernāks un plašāk izmantojams, rekonstrukcijas laikā papildus tika izmainīts skeitparka plānojums un izveidotas papildus jaunas rampu konstrukcijas.

Darbu izmaksas kopumā ir Ls – 72 500. No kopīgās summas – būvniecības sadaļas izmaksas  ir  Ls 45 500, savukārt rampu izbūve – Ls 27 000.

Liepājnieki uz jaunu sportošanas un iemaņu izkopšanas vietu gaidīja četrus gadus – 2008. gadā no jauniešu puses izskanēja pirmie lūgumi atjaunot skeitparku. Pagājušajā vasarā notika diskusija par esošā skeitparka atjaunošanu un skrituļslidošanas jeb slaloma celiņa izveidi esošā laukuma vietā.

Diskusijā pērn piedalījās pašvaldības, SIA "Komunālā pārvalde" un uzņēmuma "Mindwork ramps" pārstāvji, kā arī ekstrēmo sporta veida cienītāji no biedrības "Old School Skateboard Guys" un NNN, līdz ar to tika rasts lietotājiem iespējami labākais arhitektoniskais risinājums.

"Pirms četriem gadiem krīzes apstākļos neviens nevarēja iedomāties, ka pašvaldība no sava budžeta finansēs skeitparka izbūvi. Tomēr šogad šis sapnis ir piepildījies," piebilst G. Ansiņš, norādot, ka toreiz pašvaldībai nebija iespēju atrast finansiālos līdzekļus skeitparka uzlabošanai.