Sestdien, 23.maijā, Aizputē par spīti gaidāmajam lietum interdisciplinātās mākslas grupa "Serde" savā rezidencē Atmodas ielā 9 aicina nest un stādīt puķes.

Dārzu entuziasti, kam palikuši pāri stādi, kas vairs neielien pašu siltumnīcās un dobēs, bet būs gana izturīgi, lai izdzīvotu dārza podos, tiek aicināti tos nest un kopīgi iestādīt!

Vertikālās dobēs un plauktos stādīsim dažādus dārzeņus, garšaugus un puķes, kas zaļos un ziedēs visas vasaras garumā Aizputē pie "Serdes" nama fasādes Atmodas ielā!

Pasākumu papildinās biškopes Baibas Tikumas praktiskās darbnīcas un performanču mākslinieku apvienības "Bilwa" priekšnesumi.

Starpnozaru mākslas grupa "Serde" pagājušajā gadā, Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Vidzemes tirgū veidoja pilsētas dārzkopībai veltītu ekspozīciju "Brīvības dārzs". Projekta ideja aizsākusies 2009.gadā ar pasākumu ciklu vairāku gadu gadu garumā – sākot ar vācēju kultūras dokumentēšanu Viduskurzemē, turpinot ar augu un ēdamlietu audzēšanas moduļu izveidi dažādos brīvos un neizmantotos pagalmos Rīgā.

Pievēršoties pilsētas dārzkopībai, "Serde" veikusi pētījumu par Rīgas mazdārziņiem un pilsētas dārzkopības nozīmi mūsdienās. Iegūtās atziņas un secinājumi publicēti tradīciju burtnīcā “Mazdārziņi" un avīzē "Palodze. Balkons. Mazdārziņš".