Sestdien, 14.septembrī, no pulksten10 biedrības "Serde" pagalmā,Atmodas ielā 9, Aizputē  mākslas un amatniecības gadatirgus "Āboļošana".

Āboļošana ir "Serdes" sezonas noslēguma pasākums, kurā vienkopus tiek pulcēti gan rezidenču centrā dzīvojošie mākslinieki, gan dažādu amatu meistari. Šoreiz pasākumā būs gan mākslinieku prezentācijas, gan tradicionālās prasmju darbnīcas, kurās rudens ābolu un aroniju raža pārtaps sulās, vīnā, ievārījumos un citos našķos, gan spēles bērniem – žonglēšana ar āboliem un šaušana ar aronijām.

Āboli un aronijas ir vieni no ražas ziņā visbagātīgākajiem, tai pat laikā – vieni no nepietiekami izmantotajiem resursiem Latvijā un citās bijušo “kolhozu” zemēs, tādēļ ar “Āboļošanas” pasākumu mēs aicinam paskatīties uz mums tik pierastajām lietām no pēc iespējas dažādākiem skatu punktiem.

Ābolu raža šogad ir bagātīga, un Aizpute nav vienīgā vieta Kurzemē, kur godā ābolus. 14.septembrī arī Jūrkalnē Ugunspļavā notiek “Ābolu balle”. Tā ir iespēja ceļotājiem pabūt vairākos tirdziņos, darbnīcās un salīdzināt piedāvājumu šajā dienā.

Programma
Ēdams “Želejas lauks” – Tal Rozena skulptūra,

“Dārzeņu orķestris” – lietuviešu komponistes Rutas Vitkauskaites mūzikas instrumentu darbnīca,

Ābolu čatnija gatavošana kopā ar vācu mākslinieku Karls Heincs Jerons,

Ābolu sulas spiešanas akcija kopā ar Aizputes vīndariem (www.ekovins.lv) – atnes divus grozus ābolu – vienu ziedo vīnam, otru saņemsi kā svaigi spiestu sulu,

Ievārījumu vārīšana kopā ar tradicionālās kultūras pētnieci Unu Smilgaini,

Saldie ābolu našķi pēc somu receptēm – Eeva-Lisa Puhakka,

Visu dienu darbosies melnbaltā fotolaboratorija fotogrāfa Mārča Bendika vadībā,

"Spēkstacija Aronija" – beļģu mākslinieka Bartaku pēdējo trīs gadu Aizputes "kolhoza" aroniju pētījumi un starptautiskās prezentācijas,

Žonglēšana ar āboliem un šaušana ar aronijām,

Dažādi ābolu našķi un aroniju tetovējumi,

"Serdes" Aroniju alus gatavošana u.c.

Noslēgumā pulksten 14 somu mākslinieces Paulinas Pollanenas flīžu mozaīkas atklāšana bijušajā tirgus/ autoostas laukumā Atmodas ielā.

Pasākumā darbosies arī brīvdabas tirdziņš.