Ceturtdien, 18.novembrī, godinot Latvijas Republikas proklamēšanas 103. gadadienu, Zemessardzes 4.Kurzemes brigāde aicina piedalīties patriotiskā un izzinošā auto foto orientēšanās pasākumā "Stūrē Lāčplēši", kurā dalībnieki ar auto apceļos un iepazīs ar Latvijas militāro vēsturi saistītas vietas Kuldīgas un Saldus novados, informē Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba Informācijas daļas galvenā speciāliste Guna Pričina.

Pasākumu organizē Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sadarbībā ar Jaunsardzes centru, O. Kalpaka muzeju un piemiņas vietu "Airītes", Kuldīgas novada muzeju un Skrundas Tūrisma un uzņēmējdarbības atbalsta centru.

Katrai komandai izsniegtajā kartē pēc fotogrāfijām būs jāatrod vairāki kontrolpunkti, kā arī jāveic citi uzdevumi, piemēram, jāsacer patriotisks dzejolis. Pēc uzdevuma izpildes kontrolpunktā jāuzņem fotogrāfija, kurā redzams vismaz viens no komandas dalībniekiem, jāievieto sociālajā tīklā Facebook vai Instagram publiski, kā arī jāpievieno tēmturis #StūrēLāčplēši, lai organizatori varētu pārliecināties, ka visi kontrolpunkti ir apmeklēti un uzdevumi izpildīti.

Pasākuma maršruta garums ir apmēram 140 km un iespējamais distances veikšanas laiks 3–4 stundas.

Pasākuma  balva tiks noteikta loterijas veidā – uz to varēs pretendēt komandas, kas būs izpildījušas visus uzdevumus. Uzvarētāju paziņošana notiks Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes feisbuka lapā 2021.gada 18.novembrī pēc pulksten 19.

Pasākuma laikā tiks ievērotas Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas.