Lai veicinātu aktīvu brīvā laika pavadīšanu svaigā gaisā, iepazīstot Liepājas pilsētu un izmantojot mūsdienu rīkus un spēles elementus, no šī gada 22.februāra līdz 22.martam norisināsies orientēšanās spēle "Hei, Liepāja!", kurā piedaloties ģimenēm vienas mājsaimniecības ietvaros, būs iespēja atklāt pilsētu no jauna, izpildot dažādus uzdevumus pilsētvidē, informē Jauniešu mājas projektu vadītāja Dace Dārziņa.

Spēle "Hei, Liepāja!" ir izaicinājums liepājniekiem pievērst uzmanību un uzzināt vairāk par vietām, kurām ikdienā pasteidzamies garām, un to darīt interaktīvā un jautrā veidā – pildot uzdevumus, atminot mīklas un atšķetinot pavedienus, kas atspoguļoti ar attēlu un audio materiālu palīdzību. Spēles distance ir 5 kilometri un kopā ar uzdevumu izpildi aizņems aptuveni divas līdz divas ar pusi stundas (atkarībā no dalībnieku skaita un vecuma komandā), atklājot trīspadsmit atrašanās vietas Vecliepājas teritorijā.

Par katru izpildītu uzdevumu komanda saņem attiecīgu punktu skaitu. Piecas veiksmīgākās komandas iegūs vērtīgas balvas. Rezultāti tiks publicēti 25.martā "Jauniešu māja" Facebook lapā un Instagram kontā.

Pasākumu rīko "Jauniešu māja" sadarbībā ar Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļu un Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļu.

Spēles darbība tiek nodrošināta ar lietotni Actionbond – vienam komandas dalībniekam, noskenējot QR kodu, tiek dota pieeja spēles noteikumiem, starta vietai un visiem uzdevumiem. Spēli lietotnē iespējams lejupielādēt iepriekš un spēlēt jebkurā sev un ģimenes locekļiem pieejamā laikā. "Hei, Liepāja!" ir aktīvs veids kā jauniešiem būt kopā ar ģimeni, atrodoties ārpus mājas, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus.

Dalība spēlē ir bez maksas.